پیگمنت تراپی چیست و چگونه و به چند روش انجام می شود؟

پیگمنت تراپی چیست و چگونه و به چند روش انجام می شود؟

وقتی مویی سفید می شود، در واقع پیگمنت های مو از بین می روند و به اصطلاح می میرند. در عمل روشن‌سازی، پیگمنت‌های مو تخریب می شوند. روشن کردن موی تیره سخت است و تیره کردن موی سفید هم به سختی انجام می‌شود، یعنی مو به راحتی رنگ را نمی پذیرد.

راه حل، دادن رنگدانه مصنوعی به مو است که به دو روش انجام می شود:

روش اول

برای این کار ترکیب مورد نظر را همراه با تناژ گرم‌تر از رنگ انتخابی و یک پایه تیره‌تر و برای رنگ های پایه ۶ به بالا به وسیله مقداری کمی آب درحدی که فقط رنگ نرم شود و یا اکسیدان صفر روی موی سفید و یا بی رنگ با برس به حالت ضربه‌ای می زنیم و سپس به مدت یک ربع مکث می کنیم و بعد بدون شستشو، ترکیب اصلی را به همراه اکسیدان به موها می زنیم.


روش دوم

در پیمگنت تراپی یا رنگ دانه مصنوعی با کمک رنگ ۵ طلایی + مقداری خیلی کم رنگ ۷/۶۶ انجام می دهیم بدون اکسیدان روی موها با زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بدون شستشو و بعد ترکیب رنگ اصلی را می گذاریم.

نکته اول :

در دو روشن پیگمنت تراپی (رنگدانه به کمک جی ۵ و کمی ۷/۶۶ و اضافه کردن تناژ گرم تر به رنگ انتخابی) هر دو روش را می توانید هم برای تیره کردن و هم برای روشن کردن موهای سفید استفاده کنید. البته مدنظر داشته باشید که فقط از یکی از این روش ها برای رنگدانه می توانید استفاده کنید. مثلا اگر با کمک جی ۵ رنگدانه دادید دیگر نیاز نیست به ترکیب اصلی رنگ تان تناژ گرم‌تر اضافه کنید.

نکته دوم:

رنگ های تیره تا پایه ۶ نیاز به رنگدانه ندارند و بدون رنگدانه هم رنگ می گیرند (پوشش سفیدی‌ها) و اگر می خواهید تناژ گرم باشد و می خواهید رنگ‌تان تناژ سرد و سبز به خود نگیرد در همان مرحله اول یک رنگ گرم‌تر به رنگ انتخابی خود اضافه کنید و موها را رنگ کنید و فقط یک مرحله ای کار کنید.

نویسنده: اعظم دهقانی مطلق – تیم تحریریه ریمابیوتی


 منبع: ریمابیوتی

One thought on “پیگمنت تراپی چیست و چگونه و به چند روش انجام می شود؟

 1. ناشناس میگوید:

  سلام
  من از عزیزانی که در زمینه تخصص دارند سوال داشتم که در این روش دانه مصنوعی بعد از مرحله اول کار که رنگ و آب مقطر هست در مرحله دوم ورنگ اصلی که میخواهیم بزنیم از رنگ زیتونی میشه استفاده کرد یا نه ؟؟؟؟

 2. شهین دخت سلطانی میگوید:

  سلام .پیگمنت ترابی دانه مصنوعی دادن به مو وقتی مو سفیدی زیاد داره به دوروش انجام میشه روش اول از رنگهای سری اکسترا شماره ۴یا ۵یا ۶ بسته به ضخامت مو یا از سری ۴یا ۵ طلایی با خیلی کم رنگ قرمز و با کمی اب مقطر و چند قطره اسیدان دو روی مو سفید می زنیم یک ربع بعد بدون شستشو رنگ انتخابی رو می زنیم .برای موهایی که زمینه روشنه و می خواهیم شرابی کنیم داته مصنوعی میدهیم یا برای وقتی که مو دکلره شده و می خواهیم تیره کنیم و ماندگار باشه روش دوم برای موهای سفید شامپو شیمیایی هست.

 3. سیما سلیمانی میگوید:

  یم روش عالی برای از بین بردن سفیدی مو .در این روش برای بالا بردن رنگ پذیری موهای سفید باید به آنها رنگ دانه سفید داد سپس رنگ نهایی را استفاده نمود و برای انجام این کار نیاز به اسفنج مخصوص پیگمنت تراپی، رنگدانه های قرمز و آبی می باشد که البته میزان آب مورد نیاز به میزان سفیدی مو بستگی دارد یعنی هرچه تعداد تارهای سفید مو بیشتر باشد به آب کمتری نیاز بوده و حتی در بعضی موارد ممکن است از چند قطره آب استفاده نمود چرا که مو کاملا سفید بوده و در نتیجه به رنگ خالص برای افزایش رنگ پذیری آن نیاز می باشد.

  موهایتان را به مدت ۴۵ دقیقه به رنگ تهیه شده آغشته نموده تا موهای سفیدتان آماده رنگ گرفتن شود و سپس رنگ نهایی را تیره تر و با رنگ طبیعی و اکسیدان تهیه نموده و موهایتان را به آن اغشته نمایید.

 4. فهیمه صافی میگوید:

  با سلام
  پیگمنت تراپی همان دانه مصنوعی دادن به موی سفید میباشد که خود یکی از روش های پوشاندن سفیدی موها میباشد.از روش های دیگر میتوان دکلره و شامپو شیمیایی و روش ۰۰۰ را نام برد.روش پیگمنت تراپی در چند مورد مورد استفاده قرار میگیرد.
  ۱ : زمانی که موی سفید داریم و برای پوشش سفیدی ها باید از این روش استفاده کنیم.
  ۲ : زمانی که بخواهیم ماندگاری رنگ های شرابی را بالا ببریم و فیکس کنیم
  ۳ : زمانی که موی دکلره داریم و بخواهیم تیره کنیم و ماندگارگرفتم
  روش کار:
  رنگ مورد نظر را با اب مقطر رقیق میکنیم که به ازای هر ۱۰ گرم رنگ ۱۰ میلی لیتر اب مقطر اضافه کنیم و به مو میزنیم ۲۰ دقیقه تایم میدهیم که میتوان بعد از این تایم رنگ را اگر کف کرده بود پاک کنیم در این این صورت بدون پاک کردن رنگ انتخابی را بزنیم و اگر رنگ انتخابی روشنتر بود میتوان از دو شماره روشنتر از رنگ های فوق طبیعی استفاده کنیم بعد همان رنگ روشن را با اکسیدان ضعیف میزنیم به مو…رنگ های مورد استفاده در پیگمنت تراپی ۵/۰۰ و ۶/۰۰ و ۷/۰۰ و از رنگهای طبیعی n5 n6 n7 و همچنین از رنگهای گرم میباشند.

 5. شیما هادوی میگوید:

  پیگمنت تراپی همان دانه مصنوعی است
  ۱- برای پوشش سفیدی از روش پیگمنت تراپی استفاده کنیم
  ۲- به جهت بالا بردن ماندگاری رنگ هایی مثل شرابی
  ۳- برای تیره کردن موی دکلره شده
  برای پیگمنت تراپی بهتر است از سری رنگ های گرم استفاده شود
  روش کار به این صورت است که رنگ را با آب مقطر و چند قطره اکسیدان ۲ رقیق می کنیم و به مو می زنیم و ۲۰ دقیقه زمان می دهیم و با دستمال کامل پاک می کنیم و رنگ مورد نظر را می زنیم

  • Nasrin میگوید:

   سلام ممنون از سایت خوبتون
   من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
   من موهامو دکلره کردم و رنگ بژ گذاشتم و الان موهام رشد کردن و ریششون اومده
   موهای طبیعی خودم تقریبا جوگندمی هستن
   و دیگه نمیخوام موهامو رنگ یا دکلره کنم فقط دوس دارم سفیدیام رنگ بگیرن
   میخواستم بدونم با پیگمنت تراپی میشه فقط سفیدیا رنگ بگیرن و موی زمینه که مشکلی هستن اصلا تغییر رنگ ندن و موهای سفیدم بدون دکلره بشن همرنگ موهای ساقه یعنی بژ؟؟

 6. وجیهه اورعی میگوید:

  پیگمنت تراپی یا دانه مصنوعی دادن به مو در سه جا از این روش استفاده میکنیم اول زمانی که فرد موی سفید دارد و برای پوشش سفیدی ها از این روش استفاده میکنیم دوم برای تثبیت و ماندگاری بیشتر بعضی رنگ ها مثل شرابی و سوم زمانی که موی دکلره شده را بخواهیم رنگ تیره بزنیم رنگ های گرم طبیعی فوق طبیعی اکسترا مناسبند و روش کار به این صورت است که رنگ مورد نظر را با آب رقیق میکنیم با چند قطره اکسیدان ۹ درصد به قسمت مدنظر میزنیم بعد از ۲۰ دقیقه رنگ را پاک میکنیم و رنگ مدنظر را میزنیم . درصورتی که رنگ انتخابی روشن تر باشه از دو شماره روشن تر از رنگ های فوق طبیعی استفاده میکنیم بعد رنگ روشن مدنظر را با اکسیدان ۶ درصد میزنیم.

 7. سارا غضنفری میگوید:

  سلام به گروه فوق العاده ریما بیوتی به نظر من پیگمنت تراپی برای افرادی انجام میشه که موهای سفید دارند (درصد سفیدی مهم نیست) رنگ انتخابی مشتری رو مشخص میکنیم مثلا اگر مشتری رنگ ۶ دودی رو انتخاب کرده ما رنگ ۶ فوق طبیعی رو با اب مقطر ترکیب کرده به موهای سفید میزنیم ۲۰ دقیقه مکث کرده رنگ رو پاک میکنیم نمی شوییم سپس همان رنگ ۶دودی رو با اکسیدان ۶ درصد به موها میزنیم و ۴۵ تا ۵۰ دقیقه مکث کرده میشوییم به این روش پیگمنت تراپی میگن چنانچه رنگ انتخابی مشتری روشن تر باشد باید دو شماره روشنتر از رنگهای فوق طبیعی استفاده کنیم و سپس همان رنگ روشن رو با اکسیدان ضعیف تر روی موها بگذاریم ????????

  • mina میگوید:

   سلام عزیزم تشکر میکنم بابت توضیح راحت و قابل فهمتون و مثالی که زدین اما من یه سوال داشتم بیشتر توضیحات توش گفته شده که اگر رنگ انتخابی مشتری روشنتر بود از دو شماره روشنتر از اکسترا یا همون فوق طبیعی استفاده میشه من متوجه نشدم که این رنگ انتخابی مشتری دقیقا از چه رنگی روشنتر باشه ما دو شماره از اکسترا روشنتر میگیریم؟؟؟؟؟ممنون میشم با مثال توضیح بدین????????????

 8. محبوبه سادات میگوید:

  پیگمنت تراپی بمعنی وارد کردن رنگدانه های موردنظر در ساقه موهایی که فاقد ان رنگدانه هستند جهت پایداری بیشتر رنگ مثال:
  موی بلوندی که درنظر داریم تیره کنیم
  بسته به نوع تون رنگ انتخابی برای دوام بیشتر مقداری رنگدانه قرمز میافزاییم (در صورتی از رنگ های سرد استفاده کرده باشیم)
  موی سفیدی که رنگ انتخابی روشن در نظر گرفته باشیم که باید قبلش ی پیگمنت طبیعی استفاده کنیم برای پایداری رنگ یا در ترکیب مورد نظر رنگ گرم اضافه شود
  برای رنگساژ موی دکلره در ترکیب مورد نظر در صورتی که رنگساژ سرد بخواهیم
  مقداری پیگمنت گرم مانند رنگ طبیعی یا مقداری قرمز یا یاقوتی به رنگساژ اضافه میکنیم یا قبل رنگساژ بوسیله تکنیک دبل میکس پیگمنت تراپی میکنیم ….

 9. محیا محبی میگوید:

  از روش پیگمنت تراپی یا ھمان دانہ مصنوعی برای پوشش سفیدی یا ماندگاری رنگ تیرہ روی موی دکلرہ شدہ ویا بالا بردن ماندگاری رنگھای شرابی استفادہ میکنیم۔
  پوشش سفیدی: با درنظر گرفتن رنگ انتخابی مشتری و درصد سفیدی از سری رنگھای اکسترا ویا سری N (از شمارہ ۵تا۷) با چند قطرہ آب مقطر ترکیب کردہ بہ موھا میزنیم بعد از ۱۰تا۱۵ دقیقہ مواد را پاک میکنیم سپس رنگ مورد نظر را با اکسیدان ضعیف ترکیب و بہ موھا میزنیم ۴۵ دقیقہ زمان دادہ و میشوییم۔
  برای ماندگاری شرابیھا: رنگ دلخواہ مشتری را با چند قطرہ آب مقطر ترکیب کردہ بہ موھا میزنیم بعد از گذشت ۱۵ دقیقہ رنگ را پاک کردہ دوبارہ ھمان رنگ را با اکسیدان ترکیب بہ موھا میزنیم۔
  برای ماندگاری رنگ تیرہ روی موی دکلرہ شدہ از رنگدانہ نارنجی استفادہ میکنیم کہ از سریN شمارہ ۵ کہ دارای این رنگدانہ است + ۱/۴رنگ گرم+چند قطرہ آب مقطر ترکیب بہ مدت ۱۵ دقیقہ بہ موھا میزنیم و۵ دقیقہ آخر موھا را ماساژ میدھیم مواد را پاک کردہ دوبارہ مجددا ھمان ترکیب را با اکسیدان ۱ روی موھا میزنیم۔

 10. افسانه شیداپور میگوید:

  با سلام
  پیگمنت تراپی در واقع برای پوشش سفیدی موها که پیگمنت خودش رو از دست داده مورد استفاده قرار می گیره و همان دانه مصنوعی می باشد و روش استفاده از آن به این صورت هس که رنگ انتخابی ما از هر گروه که باشد ابتدا رنگ اکستراشماره ۶ رو با آب مقطر ترکیب کرده به موها زده و بعد از ۲۰ دقیقه رنگ انتخابی رو با اکسیدان ۶درصد به موها می زنیم و رنگ اولی هم نمی شوریم فقط پاک می کنیم و اگر رنگ روشنتر بخواد مشتری، با همین روش ما از رنگ روشنتر استفاده می کنیم ولی رنگ اکسترا رو مقدار اب مقطر ان کمتر کرده و رنگ انتخابی هم مقدار اکسیدان آن کمتر می ریزیم کلا غلیضتر کار مز کنیم
  ی مورد دیگه هم می تونیم با این روش بکار ببریم مواقعی است که پایه دکلره بالا باشه یا بخاطر دکلره مکرر پیگمنت مو از دست رفته باشه مخصوصا برای گزاشتن رنگ های تیره و شرابی ابتدا رنگ انتخابی رو با آب مقطر ترکیب کرده بعد ۲۰ دقیقه پاک کرده و رنگ انتخابی با اکسیدان ۶ درصد به موها می زنیم .

 11. زهره سادات اسلامی میگوید:

  باسلام خدمت تیم خوب ریما بیوتی
  پیگمنت تراپی نام دیگر دانه مصنوعی هست
  این روش ۳جا به کار میاید
  ۱،برای موهای سفید که فاقد پیگمنت هست به کار میاد که رنگ پذیری این نوع موها سخت هست از این روش استفاده می‌کنیم. رنگ انتخابی مشتری رو با یک قاشق اکسیدان و آب مقطر مخلوط کرده و به موها میزنیم بعد از ۲۰دقیقه رنگو با شونه برداشته و رنگ انتخابی و با اکسیدان ۶به موها میزنیم بهتر هست از رنگهای گرم و اکسترا استفاده کرد و از جلو سر شروع به زدن میکنیم (نباید شماره رنگ از ۷بالاتر باشه) زمان مکث این نوع موها زیاد هست. ترکیب طلایی ۶واکسترا ۷وکمی دودی ۶ با اکسیدان ۱ عالی هست

  ۲،برای موهای دکلره شده پایه ۹به بالا که می‌خواهن رنگ تیره بزنن به روش موی سفید انجام می‌شود با این تفاوت که حتما تو ترکیب از رنگ قرمز استفاده می‌کنیم که موها بعد از شستشو به سبزی نرود

  ۳، برای ثبات رنگهای شرابی از روش پیگمنت تراپی می‌توان استفاده کرد
  تشکر فراوان بابت چالش‌های خوب و عالی????????????????

 12. مهنازبرمک میگوید:

  سلام وقت بخیر پیگمنت تراپی یعنی رنگدانه به مودادن همون دونه مصنوعی کاربردش ۱_دررنگ پذیری بهترموهای سفید که بیشتربرای موهای سمج وضخیم بیشتر کاربرد داره چون موهای سفید پیگمنتهاشونو ازدست دادن ازرنگهای کربن دار منظورطبیعی ها یااکستراها ۰۰ها استفاده میشه باکمی أب مقطربرای رقبق کردن درحدیک قاشق امامن خودم یک قاشق اکسیدان ولوم پایین میریزم تارنگ فعال شه تا۲۰ دقیقه مکث وپاک میکنم ورنگ پیشنهادی مشتری روبااکسیدان ۶درصدمیگذارم وحتمادوباره رنگ طبیعی درترکیبم میریزم کاربرددوم ۲-زمانی ست که مشتری دکلره پایه های بالاداره وحالا رنگ تیره ترمدنظرشه که چون موی دکلره شده پیگمنتهای آبی وقرمزشوازدست داده به طورمصنوعی بهش پیگمنت میدیم (دانه مصنوعی)که حتما ازکمی ۵مسی یاطلابی یاازطبیعی های شماره ی ۴و۵ یاکمی قرمز باآب مقطروکمی اکسیدان ۶درصددرحدیک قاشق کمک میگیرم وبعدازمکث ۳۰تا۴۰ دقیقه میشورم خشک میکنم ورنگ موردنظررو بااکسیدان ۶درصدیانیم میزنم برحسب ترکیبی که میخوام بگذارم کاربرد۳_زمانی که پایه ی بالا دارم ۹و۱۰ ومیخوام رنگساژم ثبات بیشتری داشته باشه برای رنگهای گرم از۶شکلاتی تا۱۰ دقیقه مکث وبرای رنگهای سرد از۶دودی ولی مکث یک تادودقیقه وسپس رنگ موردنظرمشتری رومیزنم

 13. خانم باقری 099***11411 میگوید:

  با سلام و خسته نباشید. پیگمنت تراپی یا دانه مصنوعی دادن به مو:زمانی که رنگپذیری موی مشتری پایین هست و یا مشتری قبلا مش یا دکلره کرده و وقتی یه رنگ بزنیم هیچ وقت پوشش نمیده و دوباره بشوریم مش ها و دکلره میاد بیرون. یا خانمهایی که سفیدیهاشون بد میگیره و سفیدی زیاد دارند و وقتی رنکگ بزنیم با دو بار شستن سفیدیها به صورت طلایی میزنه بیرون برای این موارد باید دانه مصنوعی بدهیم. حالا دانه مصنوعی به چه شکلی است ما میاییم از خانواده طبیعی و طلایی و مسی و زمانی که رنگ اصلیمون قراره توی خانواده شرابی و قرمز وبلوطی باشهما باید از خانوواده مسی و بلوطی و برمیداریم ولی اگه قراره رنگهای دیگه ای باشه دانه مصنوعی را با رنگ طبیعی و طلایی برمیداریم از شناره ۵ تا ۷ زمانی که بخواهیم رنگ تیره تر باشه شماره ۵ و اگه بخواهیم روشنتر باشه شماره ۷ و وقتی به مو زدیم یه ربع مکث میکنیم و بعد از مکث اگه بخواهیم رنگ تیره بمئنه نمیشوریم روی همون رنگ میزنیم و اگه بخواهیم روشنتر کنیم با آب خالی میشوریم و رنگ مورد نظر را با یک درجه روشنتر یعنی اگه قراره ۶ بزنیم رنگ شماره ۷ برمیداریم و روی سر مشتری میزنیم که میگن دانه مصنوعی و دیگه با چند بار شستشو رنگ نمیپره. با تشکر انشاا… برنده بشم

 14. لیلا هاشمی میگوید:

  با سلام
  پیگمنت تراپی در حقیقت دانه مصنوعی دادن به مو است که از این روش برای رنگ کردن موهایی که سفیدی دارند استفاده میشود به این صورت که به مو رنگدانه های مو را که از دست داده است باید به وسیله رنگهای تیره و گروه رنگهای طبیعی و فوق طبیعی بدون اکسیدان در مرحله اول و با مقداری آب یا آب مقطر با اسفنج روی مو بزنیم و بعد از حدود ۲۰ دقیقه آن را از روی مو پاک کرده و در مرحله دوم همان رنگ یا رنگ یکی دو درجه روشنتر را با اکسیدان شماره ۱ روی مو گذاشت و بعد از حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه مو را بشوییم.به ۳ روش پیگمنت تراپی و اکسیژن تراپی و شامپو شیمیایی میتوان به مو پیگمنت مصنوعی وارد کرد.

 15. ناشناس میگوید:

  پیگمنت تراپی وارد کردن پیگمنتهای از دست رفته مو هست که هم برای موهای دکلره شده انجام میشه هم برای موهای سفید .. افراد مختلف از راه های مختلف این کارو انجام میدن چیزی که بیشتر دیدم که انجام میدادن با سری نچرال و کمی بنفش بوده و برخی هم همون پیگمنتهای که مو از دست داده وارد میکنند مثل نارنجی و زرد و قرمز و معمولا رنگ رو با آب مقطر ترکیب میکنن به صورت غلیظ و به حالت ضربه ای به مو میزنن و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه رنگ اصلی رو روی همون به موها میزنن ..

 16. فاطمه صبوریان میگوید:

  سلام
  موهایی ک به علت فاقد بودن دانه های رنگی رنگ مو رو خوب قبول نمیکنند یا قدرت نگهداری ان را ندارند به صورت مصنوعی ب انها دانه رنگی میدهیم .به چند صورت میتونیم این کار رو انجام بدیم ۱٫ رنگ انتخابی رو بدون مخلوط کردن اکسیدان روی مو میزنیم بعد از مکث ۵ دقیقه با حوله خیس مواد رو پاک میکنیم رنگ دلخواه رو روی مو مبزنیم
  ۲٫مقداری اکسیدان ۹ درصد به قسمت سفیدی های مو میزنیم بعد از مکث ۱۰ دقیقه با حوله خشک اگسیدان رو پاک میکنیم ورنگ دلخواه رو میزنیم
  ۳٫رنگ n5 رو با اب کمی رقیقرمیکنیم ک چند قطره اکسیدان ۹ درصد اضافه میکنیم و به مو میزنیم بعد از مکث ۵ دقیقه پودر دکلره داخل نمک پاش میریزیم و روی قسمت سفیدی ها میپاشیم ۵ دقیقه ماساژ میدیم و بعد با دستمال خیس مواد رو پاک مبکنیم و رنگ دلخواهمون رو میزنیم .

 17. ناشناس میگوید:

  باسلام اگرموی فاقدنگدانه باشد یاسفید شده یادراثردکلره رنگدانه هاش خارج شده باشدجهت پذیرش رنگ جدیدموراپیکمنت تراپی میکنیم قبلاازاکسلانس چهل وپنج استفاده مکردیم ولی امروزه بارنگها نشرال شمارهای پنج وچهار ویاازرنگهایی که تن قرمز شکلاتی دارن شمارهای پایین رنگ رابدونه اکسیدان بمومیزنیم ویارنگهای نامبرده راباآب مقطر وچند قطره اکسیدان نیم چند قطره آب مقطر یاآب جوشیده رنگ راحل کرده بمومیزنیم ۱۰الی۱۵ روی موبماند ماساژمدهیم وبعد رنگ انتخابی رامزنیم

 18. ژیلا نظری میگوید:

  پیگمنت تراپی یا همان دانه مصنوعی دادن به موهاست که برای پوشش دادن سفیدی موهاوهمچنین بالابردن ماندگاری رنگهای شرابی.موهای دکلره شده.فیکس کردن رنگ موهاست که بصورت شامپو شیمیایی. مردانساژ. پورسانتاژ انجام میشود..روش انجام دانه مصنوعی دادن یا پیگمنت تراپی به این صورت است که رنگ موردنظر رو بامقداری اب مقطر رقیق کرده وبا اکسیدان ۶درصد ترکیب میکنیم وبه قسمت سفیدی موها میزنیم ۲۰دقیقه تایم میدهیم وبعد با دستمال کامل رنگ رو از روی مو پاک میکنیم ورنگ انتخابی روبه مو میزنیم.برای دانه مصنوعی دادن بهتر از سری رنگهای گرم استفاده کنیم

 19. خدیجه علیزاده میگوید:

  سلام وخسته نباشید.پیگمنت تراپی همان دانه مصنوعی دادن هست به سه روش انجام میشود. روش اول .زمانی که مو سفید هست ومشتری رنگ نسبتا روشن میخواد وهم میخواد سفیدی موهاش بگیره چون موهای سفید رنگدانه شون رو از دست دادن و رنگپذیریش رو از دست داده برای رنگ پذیری رنگ N7یا۸٫۰۰رو در ظرفی میریزیم اول مولکول های رنگ رو کامل باز میکنیم بعدکمی آب مقطر اضافه میکنیم به سفیدی ها می‌زنیم ۱۰تا۱۵دقیقه مکث میکنیم بعد رنگ رو با اکسیدان ۶درصد درست میکنیم بهموها می‌زنیم(رنگ اصلی رو روی رنگ اول که دانه مصنوعی دادیم می‌زنیم رنگ رو پاک نمی کنیم ونمیشوریم)توجه داشته باشید که این روش برای رشد موی دوسانت وموی که پنجاه درصد سفیدی یا کمتر باشه کوثر هست. روش دوم.زمانی که مو دکلره شده و مو رنگدانش رو از دست داده از پیگمنت تراپی استفاده میکنیم ومثل روش قبل دانه مصنوعی می‌دیم توجه داشته باشید که وقتی دانه مصنوعی می‌دیم ،باید رنگی که دانه مصنوعی می‌دیم با رنگ اصلی در یک پایه یا یک درجه روشن تر باشد.وبرای اینکه رنگساژ تیره و ماندگار ترس داشته باشیم از پیگمنت تراپی استفاده میکنیم روش سوم زمانی که بخواهیم رنگ شرابی ماندگاری بیشتری داشته باشیم از پیگمنت تراپی استفاره میکنیم روش کار هم مثل روش اول هست بااین تفاوت که برای دانه مصنوعی دادن از رنگی که رنگ دانه قرمز هم پایه رنگ اصلی دانه مصنوعی میدهیم .توجه داشته باشید که برای دانه مصنوعی دادن از سری رنگهای طبیعی یا اگسترا یا رنگ های داری پیگمنت گرم استفاده کنید واز رنگ های سرد برای رنگ دانه مصنوعی استفاده نکنید چون در مو قفل میشن ورنگ اصلی با مشکل مواجه میشه

 20. سهیلا نصیری میگوید:

  باسلام
  پیگمنت تراپی همون دانه مصنوعی است
  اول برای کسانی که موی سفید مثلا ۳۰ یا ۴۰درصددارند وبرای پوشش سفیدی از دانه مصنوعی استفاده میکنیم
  دوم زمانی که مو پایه بالا داره و مشتری میخواد رنگ موهاش تیره کنه وماندگار
  سوم زمانی که می خواهیم ماندگاری رنگهای شرابی رو بالا ببریم وفیکس کنیم
  چهارم زمانی که پایه مو رو خیلی بالا برده باشیم که زردی هم رد کنه وسفید بشه باید اول پیگمنت تراپی کنیم بعد رنگساژ بزنیم چون اون مو قابلیت رنگ پذیری خود رو از دست داده
  رنگهای مناسب برای پیگمنت تراپی از رنگای۶/۰۰و۷/۰۰و۵/۰۰وn5وn6وn7
  بهتر است در پیگمنت تراپی از رنگای گرم استفاده کنیم
  روش کار:مثلا مشتری میاد پایه موهاش ۹ هس شماره ای که شما با ان دانه مصنوعی میدهید بستگی به شماره انتخابی مشتری داره مثلا مشتری شماره ۶ خواسته پایه ی موهاش ۹ هس ما با ۵ دانه مصنوعی میدهیم با یک الی دو شماره پایین تر از همون تناژ رنگ برای مثال مشتری ۶ شکلاتی خو استه ما با شکلاتی ۵ دانه مصنوعی میدیم به ازای یک تیوپ رنگ ۱۰ تا ۲۰ سی سی اب مقطر و ی قاشق غذا خوری اکسیدان ۶درصد ترکیب می کنیم به مو می زنیم البته اگر مو کاملا سفید بود از رنگهای خالص برای افزایش رنگ پذیری استفاده می کنیم منظورم اینه که هر چ سفیدی مو بیشتر باشه از اب مقطر کمتری استفاده میکنیم ۱۵_۲۰دقیقه صبر میکنیم بعد مورابا حوله نم دار پاک می کنیم یا مو رو بشوریم ورنگ انتخابی مشتری رو با اکسیدان ضعیف روی موی مشتری بگذاریم البته اگر مو رو نشوریم وبا حوله پاک کنیم ورنگ انتخابی مشتری بزاریم خیلی بهتر جواب میده.امیدوارم درست باشه

 21. حمیده ذنوبی میگوید:

  سلام خدمت همه ی دوستان پیگمنت تراپی به معنای دانه مصنوعی دادن هست و یعنی رنگدانه ی مصنوعی دادن به مو
  یکی برای نوهای خیلی سفید و پوشش سفیدی کاربرد دار یعنی یک رنگ اصلی و شماره طبیعی رو با کمی آب مقطر و چند قطره اکسیدان ۱ترکیب کرده و به قسمتهای سفید مو میگذارم و حدود ۳۰دقیقه مکث میکنیم و و سپس کمی از رنگ قبلی رو پاک می کنیم (رنگ رو نمیشوریم)و سپس رنگ اصلیمون رو با اکسیدان ۱ روی مو میگذارم
  و یک روش دیگر پیگمنت تراپی برای تیره کردن موهای دکلره شده است مثلا مویی که به پایه ی ۸و ۹ رسیده و میخواهند تیره و مشکی کنند (برگشت پایه )ابتدا با رنگهای سری مسی یا رنگهایی که رنگدانه ی قرمز و نارنجی دارند پیگمنت به مو میدهیم دانه مصنوعی میدهیم و بعد ۴۰دقیقه مو رو میشوریم و سپس رنگ سری مشکی با کمی رنگ ماهاگونی به مو میزنم و مو تیره میشو بدون اینکه بعد از چند بار شست و شو به سبزی برو

 22. حدیدی میگوید:

  به نظرم پیگمنت تراپی یعنی پوشش دهی موهای سفید به سه روش میتونیم انجام بدیم یکی مردانساژ یعنی اگر درصد سفیدی کم باشه اکسیدان خالی روی موهای سفید رو با یک پنبه قرارداده و مقداری مکث میکنیم وبعد رنگ رو میزنیم روش دوم دانه مصنوعی که برای موهایی که دکلره شده میخوایم تیره کنیم استفاده میشه که در مورد دانه مصنوعی قبلا تو گروه گفتن در موردش و روش سوم هم شامپو شیمیایی که اگر درصد سفیدی زیاد باشه و بخواهیم رنگ روشن بزنیم باید از این روش استفاده کنیم به این صورت که یک پیمانه دکلره +یک پیمانه اکسیدان+یک پیمانه شامپو البته مقدار بستگی به بلندی مو داره و بهتره روی موی مرطوب زده بشه تا شامپو شیمیایی یکدست در بیاد امیدوارم درست گفته باشم.

 23. لیلی طالعی اردکانی میگوید:

  پیگمنت تراپی یعنی دادن رنگ دانه های آبی و قرمز به مویی که فاقد رنگدانه هست یا کم دارد تا رنگ پذیری مو و دوام رنگ بالا رود و در موارد زیر کاربرد دارد:
  ۱_پوشش سفیدی مو
  ۲_بالا بردن ماندگاری رنگهایی مثل شرابی و ماندگارکردن آنها
  ۳_تیره کردن موی دکلره شده و ماندگار کردن آن
  رنگ مناسب برای پیگمنت تراپی:
  اگر رنگی که مشتری میخواهد تا شماره ۶ بود از شماره های ۵و۶و۷ سری طبیعی و اکسترا طبیعی و بهتر است از سری رنگهای گرم استفاده شود.
  اگر رنگی که مشتری میخواهد رنگ روشن بوداز رنگ طبیعی یارنگ گرم دو شماره روشنتر استفاده میکنیم.
  روش کار:
  رنگ موردنظرطبق مطالب گفته شده+آب مقطر+چند قطره اکسیدان۶درصد
  )مقدار رنگ و آب هم اندازه یا حتی با مقدار آب کمتر)
  به مو زده و ۲۰ دقیقه زمان داده و بعد با دستمال تمیز کرده و بدون اینکه مو را بشوییم رنگی که مشتری میخواهد را به مو میزنیم.در این ترکیب رنگی که به موی مشتری میزنیم بهتر است دوباره از رنگ طبیعی استفاده کنیم.

 24. زهره بینا میگوید:

  با سلام.پیگمنت تراپی همان دانه مصنوعی است که برای موهایی که سفیدی دارند و میخواهند رنگ پذیری بهتری داشته باشه استفاده میشه البته شامل بعضی از رنگهای دیگه هم میشه مثل رنگ کردن برای موهای شرابی یا موی دکلره ای که میخوایم تیره کنیم .وبهترین رنگها برای این کار سری رنگهای گرم و یا اکسترا هستند.روش کار به این صورت هست که از این رنگها را بستگی به در صد سفیدی مو یا بدون اکسیدان یا با کمی اب مقطر یا اکسیدان ضعیف استفاده کرده و به مو میزنیم و بعد از تقریبا ۲۰ دقیقه پاک میکنیم و رنگ انتخابی با در نطر گرفتن شماره صحیح روی مو میزنیم.چند روز پیش از رو درسها یادداشت برداری کردم‌امیدوارم درست گفته باشم.

 25. صدیقه فیروزی میگوید:

  پیگمنت تراپی در واقع بخاطر این است که یک مو از حالت طبیعی خود خارج میشود وپیگمنتهاورنگدانه های ابی .قرمز وگاها زرد خود را از دست میدهدومو سفید به نظر میرسد.در نتیجه برای رفع این مشکا دو یا سه راه ممکن وجود دارد.که باید بخاطر این موضوع پیگمنت تراپی یا اکسیژن تراپی کنیم.مثلافهمیدن اینکه یک مو چند درصد سفیدی دارد که خود اون هم قانونهای خاص خودشو داره که درصد سفیدی مو مشخص میشه که اونم بحثش جداست…
  ۱.برای موهایی که مثلا ۷۰درصد سفیدی دارداول رنگهای طبیعی با شماره بالا رو به موها میزنیم تا فلسهای مو باز شود بعد مثلا اگه ۸ دودی بخوایم ….بعد که فلس مو باز شدرنگ موی ۷ طبیعی رو با ۸دودی واکسیدان ۶درصد یا ولوم ۲۰ ترکیب میکنیم وروی مو قرار میدهیم چون تار موی سفید زیاد است ورنگ طبیعی ۷ باید بیشتر باشد وبه مدت ۴۵ دقیقه میگذاریم بماند.
  ۲.روش دوم شامپو شیمیایی میکنیم تا فلس های مو باز شود وبهد ده دقیقه که شستیم رنگ ۷ طبیعی و۸دودی رو روی مو میزاریم.
  ۳.با استفاده از اسنفنج رنگ خاکستری رو که ابی بیشتری داره رو به مو میزنیم.
  ۴البته این روش خودمه نمیدونم به درد میخوره یا نه؟…..که درابتدامو رو با مقداری اکسیدان ۶درصدبه قسمتهای سفیدی مو میزنیم ده دقیقه صبر میکنیم تا فلسهای مو باز شودبعد با یه حوله نمدار اونو از روی مو پاک میکنیم سپس رنگهای انتخابی مونو ترکیب کرده کاملا وبدون اینکه با اکسیدان ترکیب کنیم خالی روی همان قسمتهای مو که سفیدی داره میزنم وده دقیقه تا یک ربع مکث میکنم تا پیگمنتهای خالی وارد مو شود ….
  ودر اخر بعد این تایم مابقی رنگ رو با اکسیدان ۶درصد مخلوط میکنم کاملا وبه مدت ۴۵ دقیقه روی مو میزارم وبعد میشورم.
  که با این روش تمام موهای سفید پوشش داده شده وبسیار اثر خوبی پیدا میکند .
  امیدوارم مثمر ثمر بوده باشه

 26. فاطمه خرمی کیا میگوید:

  پیگمنت تراپی یارنگدانه دادن به موی سفید برای پوشش سفیدی به چند روش انجام میشود که هم برای سفیدی های پانزده تا بیست و پنج درصدکاربردداردوهم سفیدی های بالا درپیگمنت تراپی موی سفید چون فاقدرنگدانه پیگمنت است مابااین روشها به موپیگمنت قرمز،آبی یازردمیدهیم البته پیگمنت آبی چون به داخل کوتیکول مونفوذمیکندوبه سختی خارج میشودودراصطلاح باعث قفل شدن مومیشودلذابهتراست بیشترازرنگهایی استفاده شود که پیگمنت قرمز دارند
  ۱-روش مردانساژ برای پوشش سفیدی ۲۵درصد بااستفاده ازاکسیدان شش یا نه درصد پنبه تارهای سفید رابه اکسیدان آغشته میکنیم پانزده دقیقه زمان میدهیم و سپس بایک پنبه تمیزاکسیدان را پاک میکنیم و رنگ موردنطررابه مومیزنیم
  ۲-دان مصنوعی یادان دادن به موها
  بااستفاده ازترکیب رنگn7یاn8 وچندقطره آب مقطروقسمتهایی راکه سفیدی وریشه هارامیزنیم ده تومان زده دقیقه مکث میکنیم و سپس بدون شستن مورنگساژرابه کل موهامیزنیم
  ۳-روش شامپوشیمیایی که یک دکلره ضعیف محسوب میشود بااستفاده ازترکیب شامپووپودردکلره واکسیدان روی موهامیزنیم موهاراماساژمیدهیم و بین ۱۵تا۲۰دقیقه مکث میکنیم سپس موهارامیشوییم ورنگساژموردنظررابه کل موهامیزنیم
  تمامی این روشهاباعث بازشدن فلس موهامیشود و رنگ بهتر داخل مونفوذمیکندوپوشش بیشتری دارد

 27. شیوا گودرزی میگوید:

  پیگمنت تراپی برای رنگ پذیر کردن موهای سفید به کار میره برای پیگمنت تراپی اول درصد موی سفید به دست میاریم چون موی سفید تمام پیگمنت های مو رو از دست داده باید بهش پیگمنت رنگ بدیم در این روش اول مقداری رنگ طبیعی با آب مخلوط کرده به وسیله اسفنج ب مو میزنیم مقدار آب بستگی به درصد سفیدی مو داره هرچقدر درصد سفیدی مو بیشتر باشه مقدار آب کمتری اضافه میکنیم گاهی که درصد سفیدی مو بالاست فقط چند قطره آب اضافه میکنیم بعد از ۱۵دقیقه رنگ مورد نظر با اکسیدان ۶درصد و با قلظت بالا به مو میزنیم بعد که موها رنگ گرفت شسته شامپو تثبیت رنگ زده و سشوار میکنیم
  روش دوم موهارو رنگ طبیعی زده با حرارت جذب مو کرده بعد ۱۵دقیقه رنگ مورد نظر با اکسیدان ضعیف ب مو میزنیم

 28. 905***1106 میگوید:

  سلام صبح همگی بخیر . پیگمنت تراپی همون دانه مصنوعی دادن به موها هست
  ۱: زمانی که موها سفیدی دارن ازروش پیگمنت تراپی استفاده میکنیم
  ۲: زمانی که میخواهیم ماندگاری رنگ های شرابی رو بالا ببریم
  ۳: زمانی که دکلره دارن و میخواهیم تیره کنیم
  رنگ های مناسب برای پیگمنت تراپی ۵/۰۰ – ۶/۰۰ – ۷/۰۰ و یا نچرال ۵ و ۶و ۷ و در پیگمنت تراپی بهتر هست از سری رنگ های گرم استفاده کنیم
  برای موهای که سفیدی دارن میایم رنگ انتخابی مشتری رو همون شماره اگر تا شماره ۶ باشه مثلا دودی ۶ باشه میایم ازرنگ فوق طبیعی ینی ۶/۰۰ را انتخاب میکنیم و چند قطره اب مقطر به سر مشتری که سفیدی داره میزنیم بعد از ۲۰ دقیقه نمیشوریم فقط پاک میکنیم و رنگ مورد نظر رو انجام میدهیم با اکسیدان ۶درصد که به این روش میگن پیگمنت تراپی و اگررنگ انتخابی روشنتر بود میایم دو شماره روشن تر از رنگ های فوق طبیعی استفاده میکنیم بعد همون رنگ روشن رو بااکسیدان ضعیف میزاریم
  به سه روش انجام میگیره
  ۱: با شامپو شیمیایی ۲ : به روش نمک پاش ۳: دانه مصنوعی

 29. مریم گمیزی میگوید:

  تکنیک پیگمنت ترابی یا سابدو یا دونه مصنوعی

  هرسه تاش یکیه
  خانمی که موهاشو بلیچ یاددکلره کرده. پایه بالا حالا به هر دلیلی از رنگ ساژش خوشش نمیادو مراجعه میکنه سالن و میگه میخوام یک رنگ.متوسط برام بزاری شما هم یک رنگ تیره با اکسیدان یک براش کار میکنی
  ایشون میرن بعد یک هفته برمیگردن و میگن که موهاشون دوباره روشن شده و رنگساژ رفته شما هم پیش خودت فکر میکنی که من رنگ تیره گذاشتم پس چرا باز روشن شده
  حالا دلیلش اینه
  مویی که دکلره شده یا سفیده یعنی این مو فاقد رنگ دونه هست و من اگر شماره دو هم بزارم روشن میشه چرا چون مو رنگ دونه نداره
  حالا برای اینکه من بهش رنگ دونه برم باید دونه مصنوعی. بدم
  پس میرم سراغ دست رنگهای گرم مثل طلایی .نسکافه ای.عسلی.شکلاتی.فندقی. اما قانون کتاب میگه طلایی ۵ به اندازه یه بند فندقی قاطیش می کنم با یک ته استکان اب ترکیبش میکنیم که از حالت سفتی در بیاد به اندازه یک قاشق چای خوری اکسیدان ۲ هم توش قاطی می کنیم
  بعد میریم روی قسمتهایی که دکلره شده یا موی سفید میزنیم یه ربع مکث می کنیم میشوریم نخاستیم هم نمیشوریم
  بعدش میایم رنگ دلخواه مشتری تو پایه ۶٫۷ رو انتخاب می کنیم با اکسیدان یک قاطی می کنیم طبق قانون ریشه و ساقه روی مووکار میکنیم ۳۵ دقیقه مکث میکنیم ده دقیقه اخر مکث رو میزاریم برای ماساژ دادن مو بعد با اب ولرم اب کشی می کنیم نرم.کننده میزنیم بعدش ماسک مو میزنیمدبعد یک برلشینگ حرفه ای انجام میدیم و برلی ثابت نگه. داشتنش یک بار اطو کشی. میکنیم و کار ما تمام شده

 30. مهناز مسيبي میگوید:

  پیگمنت تراپی یک روش برای پوشش سفیدی استفاده میشه به این صورت که رنگ مثلن شماره ۶ دودی و با رنگ فوق طبیعی ۶ با اب مقطر ترکیب میکنیم بدون اکسیدان به مو میزنیم ٢٠دقیقه مگث میکنیم بعد از تایم مکث مو را نمیشوییم رنگ را پاک میکنیم بعد ۶دودی را با اکسیدان ۶٪؜ به مو میزنیم ???? روش دوم هم برای کسانیکه تمام دکلره پایه روشن دارن چون موهاشون دونه های رنگی یا همون پیگمنت از دست داده میایم اول رنگ رو بدون اکسیدان به مو میزنیم بعداز ٢٠دقیقه مو رو نمیشوییم ترکیب رنگمونو با اکسیدان ۶٪؜ به مو میزنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

www.xxx.vidos popsexy.net sex video dehli sex yoga videos anal-porn-tube.net download bangla sex video موقع عرب سيكس slutswile.net افلامك1.نت cute sex vedios xshaker.net huge teen tits افلام سكس نيك ساخن sexauskunft.net نيلى كريم سكس sexy mast video pornomaniaz.com seduce sex video south indian village porn tubebox.mobi telugu bf vedios karakuri circus hentai xhentaihd.org breast expansion douji bp xxxvideohd.net xxx deshi movie xnxxteacher ruperttube.net www pakistanixxx com masalabaord desixxxhd.com xxmx red movies.com desixxxtube.info firsttimesexvideos anysex hd xporndirectory.info naked girls in sexix.me hotmoza.tv thirutt masala telugu sex online chat onlyindianpornx.com desi latest xvideo