مصاحبه اختصاصی ریما بیوتی با استاد سوگل حداد

#مصاحبه_اختصاصی ریما بیوتی با استاد #حداد

???? با نام و یاد خداوند
???? با سلام خدمت استاد عزیز، بانو حدادان.
ممنونم از شما بابت اینکه به مجموعه ی ریمابیوتی افتخار این را دادید تا در خدمت شما باشیم و این مصاحبه را انجام بدیم. البته که شما نیاز به معرفی ندارید ولی در صورت امکان خودتون را معرفی بفرمایید؟

????????‍???? سلام خدمت شما و سپاس از مجموعه ریما بیوتی به خاطر نرم افزار بینظیری که معرفی کردید . سمیه حدادان هستم ملقب به سوگل حداد . متولد بهار ۱۳۶۷ .

???? استاد حدادان عزیز، ببخشید که انقدر صریح سوالم را می پرسم. آیا قبول دارید هنر دستهای شما انتها ندارد؟

????????‍???? من هنوز بطور جدی وارد دنیای ناخن نشدم . ان شاءلله در سال جدید برنامه هایی پیش رو هست که بنده را بیشتر به اهدافم نزدیک می کند . در مورد سوالتون باید عرض کنم بله . . . من اطمینان دارم اگر شرایط برای من مهیا باشد، حماسه خلق میکنم.

لینک خبر: https://t.me/RimaBUT/1154

???? “معجزه ی دست های من را ببین”. این کلام شماست که واقعا هم برازنده ی هنر والای شما هست. بنظر بنده دست های شما یک معجزه هست که توانایی خلق معجزه دارد. امکانش هست بیشتر در خصوص جمله ی ابتدایی توضیح بفرمایید؟

????????‍???? در مورد این جمله که البته صحیحش هست (جادوی دست مرا ببین !!!) باید عرض کنم . . . این جمله از روز اول کاری همراه من بود و چون خوشبختانه یا متاسفانه بسیار به قدرت هنری خودم ایمان دارم از همان روز اول این جمله را برای نماد سوگل انتخاب کردم .

???? یک متن زیبا از قلم شما منتشر شد که در زیر عینا ذکر می شود. این متن از زبان یک مادر هنرمند برای فرزندش هست که بسیار زیبا و دل نشین و قابل تامل هست.
دغدغه های شما در این متن ، دغدغه ی خیلی از مادر های شاغل هست. امکانش هست در خصوص این متن بیشتر توضیح بدید؟

“برای تمام لحظاتی که حتی کوتاه اما متعلق به تو بود و صرف کارم شد . . . متاسفم مادر
میترسم . . .
میترسم از روزی که چشمانم را باز کنم و تو را پیش روی خود ببینم . . . بلند قامت و رعنا . . . در حالی که دیگر کودک نیستی . . . و من تا ابد در حسرت لذت کودکانه هایت خواهم سوخت . . .
پسرم . . . به من اطمینان کن . . .
تا ابد برایت مادر هستم و نه سوگل حداد”

????????‍???? بله . . . پسر من حدودا ۸ ماهه بود که وارد دنیای ناخن شدم . . . خیلی از لحظات شیرین رشد سام را از دست دادم . . . در اون زمان مجبور بودم که دور از ایشون به تمرین بپردازم . چند وقت پیش با پدرشون تصمیم گرفتیم مثل هر هفته که در برنامه ما هست برای تفریح سام . . . ایشون رو به شهربازی ببریم . من منتظر بودم . دیدم که چقدر پسرم بزرگ شده . . . چقد علاقمند هست که کارهاشون از جمله بلیت خریدن رو خودشون انجام بدن . . . برای یک لحظه ترسیدم . . . پسرم داشت بزرگ میشد و من هنوز تنم تشنه بغل کردن ایشون بود . . . تصمیم گرفتن فعلا بیشتر در کنار خانوادم باشم

???? شما جلسات تبادل اطلاعات برگزار می کنید.
اصلا چرا جلسات تبادل اطلاعات اسم گذاری شد؟
مگر در این جلسات تبادل اطلاعات شما چه چیزی مطرح می شود که در نهایت هنرجو می تواند روی ناخن آثار هنری به این زیبایی خلق کند؟

????????‍???? همکاران عزیز زیادی هستند در سراسر کشور که افتخار حضور دادند به بنده و برای این جلسات تشریف آوردند . کسانی که در شهر و استان خود برای علم ناخن صاحب نظر هستند . . . بسیاری از دوستان با تجربه کاری بسیار بالا . . .
دور از ادب هست سوگل تقریبا دو ساله از جمله کلاس آموزشی استفاده کند
در مورد مسائلی که در کلاس ها میگذرد باید عرض کنم . . . من هر آنچه میدانم رو بدون هیچ حاشیه و با ذکر مثال هایی که قابل درک برای همکاران عزیزم باشد ، در کلاس ها عنوان میکنم . از آنجایی که اکثر دوستان از شهرستان تشریف میاورند و فرصت زیادی ندارند . . . یا دوستان عزیزمان در تهران به علت کمبود وقت و مشتری بالا مجبورند تایم کمی را برای آموزش اختصاص بدهند . . . و حجم بالای تعدد کلاس های بنده . . . ما کلاس ها رو فشرده برگذار می کنیم و چون من بعد از دوماه که مشغول به کار شدم شروع به آموزش کردم ، لذا توانایی این را در خود میبینم که مسائل مربوط را در همین تعداد جلسات برای دوستان روشن کنم . اما از آنجایی که شرایط دوستان با هم متفاوت هست و نحوه یادگیریشان ، تمام دوستانی که در کلاس های من شرکت کردند میتوانند در کلاس سایر هنرجویان حتی در سال های آتی بصورت رایگان شرکت نمایند . این هست تضمینی که من برای کلاس هایم قرار دادم . چون مطمئن هستم که دوستان پس از آموزش متوجه یادگیری خود می شوند و این نکته برایشان کاملا ملموس هست که نوبت آنهاست که تمرین کنند .

???? می توانم نظرتان رو در خصوص این عکس بدانم؟

????????‍???? من تا به حال به خودم اجازه ندادم قبل از اینکه سوالی از من پرسیده نشده در مورد ناخن و یا قبل از اینکه از من نظر بخواهند دوستان نظری بدهم . در صورتی که در جمعی هم نظر خواستند ، نکات مثبت را در اون جمع و نکات منفی را بصورت خصوصی به صاحب اثر عنوان کردم . در مورد این عکس باید بگویم که حتی با همین قیمت هم میتوان خیلی بهتر کار کرد . من غیر از برند یانگ نیل که در حال حاضر برند بنام آمریکا هست، تبلیغ دیگری برای برند های دیگر نداشتم . اما همیشه گفتم ، یه هنرمند باید بتواند با هر محصولی که دستش میرسد، کار کند . درست هست که خیلی از محصولات کار ما را راحت تر می کنند و بعضیهاشان دل میبرند ، اما دلیل نمیشود که یک استاد فقط بتواند با یک یا چند برند کار کند . البته که این مساله شامل حال برند های متفرقه و جعلی نمی شود.

???? یک عکسی از یکی از نمونه کارهای شما منتشر شد که در زیر ضمیمه کردیم.
اگر اشتباه نکنم این عکس را در یکی از سفرهایی که داشتید ارسال کردید. مطمئنم ماجرای جالبی دارد این عکس و بعدش هم خلق اثر هنری که روی ناخن با الگو گرفتن از این عکس انجام دادید. در رابطه ی با این عکس ، این پیام هم منتشر کردید که ” با دید طراح به پیرامونت بنگر . . . “. امکانش هست هم در خصوص این عکس هم در خصوص متن منتشر شده در زیر عکس به ما بیشتر توضیح بفرمایید؟

????????‍???? وقتی که شما کارایی هر محصول را با اعماق وجودتان لمس کنید این شما هستید که نمی توانید جلوی فوران ایده ها از ذهنتان را بگیرید . آن زمان هست که به هر چیزی به چشم یک اثر هنری نگاه می کنید . . . هر چیزی برایتان تداعی کننده یه اتفاق تازه هست.

???? شما یک تکنیک جدید در دنیا اختراع کردید با نام ” تکنیک خاتم”
ممنون میشم در خصوص این تکنیک توضیح بفرمایید. ( تصویر این نمونه کار در زیر ضمیمه شد )

????????‍???? از نظر من هر اتفاقی را نمی شود سبک خطاب کرد . اتفاقی که در اون اجرا به روش متفاوت از قبل و نتیجه، نتیجه ای تمیزتر و زیباتر از قبل بود را می شود به عنوان یک سبک برگزید . برای اجرای صحیح تکنیک خاتم قبل از فیکس روی ناخن احتیاج به حرارت ترجیحا غیر مستقیم داریم که البته من در عکس آموزشی از شعله مستقیم استفاده کردم به علت کمبود امکانات .
وگر نه گذاشتن هر جسم خارجی متفاوت در ناخن یک سبک جدید نیست .

???? یکی از لذت بخش ترین اتفاقات که در خصوص هنر شما شاهد هستیم ، بزرگترین ناخن کارهای دنیا ، عکس کارهای جدید شما را در کانال های شخصیشان منتشر می کنند. می توانم حس شما رو بدانم وقتی می بینید تلاش و هنر شما ، بازتاب جهانی دارد؟

????????‍???? بعد از دو ماه که من شروع به کار ناخن کردم . . . اولین کار من به عنوان گرینویچ در مجله nails_masters قرار داده شد . و دومین کار من سوهان کشی اج در مجله _nail_art_club که جز مجلات سخت گیر و اصیلی هم هستند انتخاب شد . برای من روزهای اول بسیار خوشحال کننده بود اما در حال حاضر این مساله برای من لوس شده ‌. تا جایی که اعلام نمیکنم در پیجم مگر به درخواست خود آن مجله
مجلات زیادی هستند که از کارهای من برای صفحشون استفاده میکنند و حتی همکاران و دوستان غیر ایرانی . . . این مساله بسیار خوشحال کننده هست . . . اینکه در حال حاضر بصورت تخمینی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ بار از کار های من استفاده شده در صفحات تخصصی ناخن چه در امریکا اروپا و روسیه و این حداقل بیشتر آمار در ایران هست . و خب این باعث شده که من هنرجویان و پیشنهاد های مدرسی از استرالیا . . . دبی . . . ترکیه. . . عراق و… و حتی فلسطین داشته باشم .
???? آیا نکته ای هست که تمایل داشته باشید به علاقمندان رشته ناخن بفرمایید تا در آینده بتوانند آثار ماندگار خلق کنند؟

????????‍???? عاشق باشید.

???? تاثیر و جایگاه اپلیکیشن ریما بیوتی را در ارتقا سطح علمی علاقمندان به این رشته چطور ارزیابی میکنید؟

????????‍???? ما در کشورمان هنرمندان بسیار زیادی داریم که منتظر سرمشق هستند . تشنه یک اشاره . . . در آرایشگری، ایران متاسفانه بسیار کم رنگ هست . . . نه اینکه استاد خوب نداریم . . . خیر . . .
اما باید قبول کنیم بسیار کم هستند دوستانی که در عرصه ی بین المللی صاحب سبک و صاحب نظر هستند . . .
امیدست که ریما جرقه ای باشد برای هنرمندان ایران که در حال حاضر آتش زیر خاکسترند و به زودی شاهد شعله های هنرشان خارج از مرز ایران خواهیم بود
انشالله

???? در پایان خواهش می کنم به عنوان حسن ختام این گفت و گو ، زیباترین شعری که سروده اید یا شنیده اید رو بفرمایید؟

????????‍???? شاید این بهترین شعر یا سروده من نباشد . . . اما دیالوگی هست بسیار تاثیر گذار

ژاک: سخت ترین قسمت غواصی ، وقتیه که به انتهای آب می رسی.

جوانا: چرا؟

ژاک: برای بالا اومدن باید یه دلیل خوب داشته باشی، و پید ا کردن یه دلیل خوب کار خیلی سختیه.

سوگل حداد
بهار ۹۶

One thought on “مصاحبه اختصاصی ریما بیوتی با استاد سوگل حداد

  1. عذرا عیسوند حاتمی میگوید:

    سلام خیلی تاثیر قرار گرفتم اما این را هم بگویم من می توانم وتلاش میکنم از بهترها بهترین باشم
    واین را به جرعت میگویم این ادعا را مدیون حس سیری ناپذیری میدانم که در رابطه با یاد گیری حرفه ام دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *