مراحل پاکسازی پوست به صورت کامل و مرحله به مرحله

یکی از مهم‌‌ترین مراحل آماده‌سازی پوست قبل از میکاپ، پاکسازی انواع پوست است.
زمانی که می‌خواهید چیزی را به پوست منتقل کنید، اگر لایه‌های پوست ضخامت بیش از حد داشته باشند بخاطر وجود قشرهای مرده در سطح پوست حتما باید پوست را پاکسازی کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود و فونی که به چهره می‌زنید بسیار شفاف و تمیز باشد.

پوست از سه لایه تشکیل شده است: لایه اول اپیدرم. لایه دوم درم. لایه سوم هیپودرم
ما در عمل پاکسازی با لایه‌های شاخی پوست سروکار داریم. مهم‌ترین نکته در پاکسازی پوست، شناخت کامل انواع پوست هاست که به دو روش انجام می‌شود.

روش‌های شناخت پوست

در اولین روش، خود مشتری بهترین کمک را به شما می‌کند ودر مورد نوع پوست به شما اطلاعات می‌دهد.

دومین روش مشاهده مشخصات پوستی مشتری است.

انواع پوست

به طور کلی ۴ نوع پوست وجود دارد.

 1. پوست چرب؛ براق و چرب و جوش دارند، ضخیم اند،منافذ باز دارند.
 2. پوست خشک؛ شفاف اند ،منافذ ریز و کوچک دارند، کشیدگی احساس می‌شود،داری لک و مک اند.
 3. پوست خشک و حساس؛ تمام مشخصات پوست خشک را دارند وعلاوه برا آن واکنش پذیرند و ملتهب می‌شوند.
 4. پوست مختلط: نواحی T صورت (پیشانی وچانه چرب) و نواحی U صورت (کناره لب ،زیر چشم) خشک است و کشیدگی احساس می‌شود.

روش‌های پاکسازی پوست

در کل پاکسازی به دو روش انجام می شود:

 1. با دستگاه بخور
 2. بدون دستگاه بخور

مراحل پاکسازی

 1. بخور
 2. اسکراب
 3. آبرسانی

اولین قدم، قبل از مرحله بخور تمیز کردن پوست مشتری از آلودگی ها و مواد آرایشی است که بنا به نوع پوست مشتری، از شیر پاک کن یا تونر استفاده می‌شود.

بخور صورت باعث نرم شدن سلول‌های مرده سطح پوست می‌شود و اجازه می‌دهد این سلول‌های مرده راحتر از سطح پوست جدا شوند و جریان خون در زیر پوست بهتر اتفاق بیفتد که به دو روش بخور سرد و بخور گرم انجام می‌گیرد و با توجه به نوع پوست مشتری، زمان بخور و فاصله دستگاه بخور از پوست مشتری متفاوت هست.

برای پوست های چرب از بخور گرم استفاده نمی‌شود؛ چون منافذ پوست باز می‌شود و چربی پوست همچنان ترشح می‌شود. برای پوست‌های خشک، اجازه پاکسازی پی در پی را نخواهیم داشت، چون چربی این پوست کم هست و فقط درحد نرم شدن پوست از فاصله دورتر بحالت رطوبت رسانی بخور گرم داده می‌شود.

مرحله بعدی اسکراب هست که انواع مختلفی دارندو باید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه روی پوست ماساژ می‌دهیم

انواع اسکراب

اسکراب شنی به صورت دانه‌درشت، دانه‌متوسط و دانه‌ریز موجود است و با زمان مختلف روی پوست نم‌دار ماساژ می‌دهیم. البته اسکراب شنی را به دور چشم نمی‌زنیم. اگر پوست چرب هست، از اسکراب دانه‌درشت و اگر پوست معمولی و مختلط هست، از اسکراب دانه‌متوسط و برای پوست خشک از اسکراب دانه‌ریز استفاده می‌شود.

بعد از استفاده از اسکراب پوست آماده است که مواد مغذی و آبرسان را دریافت کند. در این مرحله انواع  ماسک‌ها را با توجه به نوع پوست می‌توانیم به پوست بزنیم.

بعد از ماسک نوبت به آبرسان هاست که بسته به نوع پوست انتخاب می‌شوند و در مرحله آخر از یک تونر استفاده می‌شود که یک محلول قابض است و منافذ پوست رو می بندد و باعث می‌شود به مرور زمان پوست دچار لک نشود. آخرین مرحله از پاکسازی، استفاده از ضد آفتاب هست.

درخصوص پاکسازی بدون دستگاه با توجه به نوع پوست مشتری اسکراب مدنظر را به‌مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه روی پوست ماساژ دهید. سپس با آب ولرم بشویید و با کمک یک روغن ماساژ دهید و یک ماسک را روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه استفاده قرار دهید. سپس صورت را با آب ولرم شسته و یک آبرسان به صورت بزنید.

چنانچه روغن ماساژ در دسترس نبود، می توانید از روغن بچه جهت ماساژ دادن استفاده کنید.

جهت تشخیص نوع پوست، نیم ساعت بعد از بیرون آمدن از حمام بدون اینکه کرم روی پوست صورت بزنید، یک دستمال کاغذی رو صورت گذاشته، اگر لکه های چربی روی صورت و یا روی دستمال مشاهده شد، پوست شما چرب یا مختلط هست و اگر مشاهده نشد و احساس کشیدگی کردید داری پوست خشک هستید.

جهت پاکسازی آنلاین، برای پوست های چرب افترشیو (لیکویید) را روی صورت بزنید و به‌مدت ۵ دقیقه مکث کنید. سپس با کمک آب و پنبه صورت را تمییز کنید. سپس خمیر ریش را با کمی آب رقیق کنید و به صورت زده و ۵ دقیقه مکث کنید. سپس با کمک آب و پنبه پاک کنید.

خمیر ریش هم برای پوست خشک و هم برای پوست چرب قابل استفاده است.

One thought on “مراحل پاکسازی پوست به صورت کامل و مرحله به مرحله

 1. زینب میگوید:

  سلام میشه به من راهنمایی کنید که بعداز بخور و اسکراپ و در اوردن جوش سر سیاه بعداز اینا باید چ کاری انجام دهیم
  من سه تا دستگاه هم دارم میکرودرم .اتو صورت.ماسک ال عی دی

 2. Barber shop میگوید:

  اول یا تونر صورتتو از آرایش پاک کن اگر نداری ک چ بهتر اسکراب و بزار با بخور گرم و قشنگ بزار اب بیوفته زیر پوستت و بعد بشور و با تونر پوستتو پاک کن و ماسک خیار و بزار روی صورتت

 3. فاطمه میگوید:

  سلام من پوست خشک و با جوش های ریز زیر پوستی دارم،میخواستم مراحل پاکسازی با بخور به چه ترتیب میباشد؟؟؟؟؟و اینکه استفاده از میله پیلینگ توی کدام مراحل باید ازش استفاده کنم ممنون می راهنماییم کنید…..

 4. زهرا میگوید:

  با سلام من پوست خشک. و حساسی داری لک دارم
  الان ماسک اسکراب تونر گرفتم میشه راهنمایی کنید چ جوری مرحله ب مرحله انجام بدم

 5. شقایق میگوید:

  سلام وقت بخیر…من پوستم خشکه…اسکراب.تونر.و ماسک خیار گرفتم…میشه راهنماییم کنید و بگید ک ب ترتیب چطور استفاده کنم ازشون؟؟ممنون

  • .. میگوید:

   اول تونر ولی قبل تونر بهتره صورتتو باشوینده مخصوص پوستت بشوری بعد اسکراب و بعد ماسک خیار و بعدش هم حتما از آبرسان استفاده کن

  • شیرین خرسندی میگوید:

   سلام اول با یه پاک کننده پستتون تمیز کنید
   پوست خشک و حساس دارید زمان بخور خیلی خیلی کم باشه یا به جای بخور یه کمی صورتتون را با روغن مناسب ماساژ بدین تا منافذ پستتون باز بشه بعدش با پنبه و گلاب باقیمانده روغن را از پستتون بردارید، اسکراب دانه شنی به مدت خیلی کم دو تا سه دقیقه ماساژ بدین بعدش با آب ولرم بشویید بعدش هم از ماسک ورقه ای خیارتون استفاده کنید بر خلاف اینکه فکر می‌کنیم خیار برای آبرسانی خوبه اینطور نیست آلوئه ورا بهتره
   تونر بعدش هم آبرسان بزنید
   تونر برای پاک کردن نیست متعادل سازی پوست صورت به کار میره

 6. نرگس گودرزی میگوید:

  با سلام وتبریک سال نو .وتبریک ولادت با سعادت مهدی موعود ..
  داشتن پوستی شاداب و براق برای عروس خانم ها یکی از فاکتورهای اصلی زیبایی است.پس بهتر است به طور جدی روش های پاکسازی را دنبال کنند. برای شروع پاکسازی، ابتدا باید دلایل و ریشه ی مشکلات پوستی را شناسایی کنید، این کار می تواند با مشورت پزشک متخصص انجام شود.مراقبت از پوست را یکی دو ماه، قبل از مراسم شروع کنید؛ چرا که تمام مشکلات پوستی با آرایش برطرف نمی شوند، پس باید پاکسازی را جدی بگیرید. تغذیه نقش موثری در شادابی پوست صورت و بدن دارد، پس اصلاح برنامه ی غذایی را به طور مستمر دنبال کنید و آشامیدن آب را به طور منظم پی بگیرید. ماسک های میوه ای که می توانید در منزل تهیه کنید، معجزه می کنند. ممکن است کمبود یک سری از ویتامین ها باعث ایجاد لکه های پوستی شود، بهتر است ویتامین های بدن تان را از طریق خوراکی ها یا از طریق قرص های ویتامین تامین کنید. جوش های سرسیاه را با روش های خانگی بر طرف کنید و با بخور دادن به شادابی و سلامتی پوست تان کمک کنید. همچنین ماساژ دادن پوست می تواند افتادگی های آن را تا حدی زیادی بهبود ببخشد و باعث شادابی آن شود.
  ۱-تمییز کردن پوست با شیر پاک کن
  ابتدا موهای سر را جمع کرده با حوله و یا روسری آن را ببندید با شیر پاکن مناسب پوست کل صورت خود را به مدت ۲-۴ دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دورانی ملایم بدهید. این ماده به عنوان پاکننده مواد آرایشی و ترکیبات دیگر روی پوست می باشد در حین ماساژ دورانی گاهی با انگشتان ضرباتی ملایم بر روی پوست بزنید سپس شیر پاکن را با آب ولرم بشویید شیر پاکن ها بر طرف کننده ی آلاینده های صورت می باشند.با استفاده از این ترکیبات پوست مرطوب و تقویت شده و به سرعت به حالت تازگی و شفافیت قبلی بازمی گردد.علاوه بر این پوست طبیعی باید هفته ای یک بار بطور اساسی و عمیق تمیز شود.
  ۲-استفاده از قابض (تونیک)
  پس از استفاده از شیر پاک کن و شستن صورت لوسیون تونیک مناسب پوست را به وسیله یک اسفنج نرم یا گاز استریل بر روی پوست بمالید بهتر است مالیدن محلول قابض به صورت ضربه ای دورانی و حرکت رفت و برگشتی باشد این عمل باعث به وجود آمدن نشاط و شادابی خاصی در پوست می گردد.
  ۳-لایه بردار پوست
  در این مرحله از یک لوسیون لایه بردار مناسب پوست خود استفاده نمایید.لوسیون را بر روی پوست مالیده و کمی صبر کنید تا کرم به پوست جذب شود بعد با دو انگشت ماساژ را بر روی پوست انجام دهید تا لایه ها و سلول های مرده پوست از سطح جدا شوند سپس لوسیون را بشویید
  ۴-ماساژ پوست
  ماساژ پوست باعث سرعت جریان گردش خون در پوست شده و حالت ارتجاعی و قدرت ترمیم پوست را بیشتر می کند علاوه بر این ماساژ باعث تسریع جریان گردش خون در عضلات گردیده وسبب تغذیه و تقویت عضلات زیر پوستی می شود زیرا ضعف و شل شدن عضلات زیر پوستی باعث باعث پیدایش چین و چروک بر روی پوست می شود ماساژ غده های عرق و چربی را به فعالیت طبیعی وا میدارد و لطافت و نرمی خاصی را به پوست میدهد.
  ۵-استفاده از کمپرکس سرد
  در فاصله این اعمال پارچه تمیز یا گاز استریل را با آب سرد تمیز مرطوب کرده بر روی پوست صورت قرار گیرد در این مرحله میتوان از عصاره گیاهان مفید و مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.
  ۶-ماسک گذاری
  معمولا ماسک گذاری جزء آخرین کارهای زیبا سازی پوست است و این به خاطر تقویت و تسکین دهندگی پوست است بر اساس نوع پوست خود ماسک مناسب را انتخاب کرده و آن را تهیه کنید. ماسک را روی بینی، چشم ها، ابروها و موهای سر نمالید ماسک را به صورت یک لایه نازک روی پوست بمالید و به آرامی دراز کشیده و نفس عمیقی بکشید پس از ۲۰ دقیقه ماسک را از روی صورت پاک کنید.
  ۷-استفاده از کرم های مرطوب کننده
  بر اساس نوع پوست خود کرم مرطوب کننده مناسب را تهیه کنید زیرا در پایان کار لازم است از یک کرم مرطوب کننده وتقویتی پوست و متعادل ساز، مناسب با نوع پوست استفاده گردد البته توجه داشته باشید اگر مجبور هستید از منزل خارج شوید حتما از یک کرم ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.

 7. مرضیه میگوید:

  باسلام اول شناخت انواع پوست خشک نرمال چرب حساس بعدشروع کاراول پوست راپاک کرده ازشیرپاکن روی پوستزده با دست کار مکنیم بعدازشستن اباحوله مرطوب پاک میکنیم وپوست رااسیدی مکنیم ازتونیک یاتونراستفاده کرده پوست راپاک مکنیم تاتونرپاک شوداسکراپ رازده براپوسهاچرب دونه ریز خشک دونه درشت پوست حساس انزیمی بعدماساژ مدهیم میتوانیم ازدستگاه کیوتوسکین استفاده کنیم ولی نباید مشتری یاآرایشگر چیز فلزی روبدن داشته باشد جهت ماساژ وبازکردن منافذ
  بعدتونرزده تاپوست اسیدی شودوپ هاش پوست به حال اول برگرده ازدستگاه میکروابروچن راروی پوست حرکت داده تامنافذ بازشود ولی اگر بادست ماساژدهیم بهتراست کم خطره پوست راپاک کرده کمی روغن کندر یاروغن بچه زده روغن راکمی بعدپاک کرده وتونرمیزنیم بعدازماسک کلاژن استفاده مکنیم درضمن اگر مااین کارهاراهمه بادست انجام دهیم نیاز به مراقب چندانی درمنزل نیس امااگرازدستگاه های برقی استفاده کنیم بهتراست زیرنظرپزشک باشد ومشتری بایددرمنزل هم ازپوست مراقبت کند هر سه ساعت ازپمادزینک اکسید

 8. بابا میگوید:

  باسلام اول شناخت انواع پوست خشک نرمال چرب حساس بعدشروع کاراول پوست راپاک کرده ازشیرپاکن روی پوستزده با دست کار مکنیم بعدازشستن اباحوله مرطوب پاک میکنیم وپوست رااسیدی مکنیم ازتونیک یاتونراستفاده کرده پوست راپاک مکنیم تاتونرپاک شوداسکراپ رازده براپوسهاچرب دونه ریز خشک دونه درشت پوست حساس انزیمی بعدماساژ مدهیم میتوانیم ازدستگاه کیوتوسکین استفاده کنیم ولی نباید مشتری یاآرایشگر چیز فلزی روبدن داشته باشد جهت ماساژ وبازکردن منافذ
  بعدتونرزده تاپوست اسیدی شودوپ هاش پوست به حال اول برگرده ازدستگاه میکروابروچن راروی پوست حرکت داده تامنافذ بازشود ولی اگر بادست ماساژدهیم بهتراست کم خطره پوست راپاک کرده کمی روغن کندر یاروغن بچه زده روغن راکمی بعدپاک کرده وتونرمیزنیم بعدازماسک کلاژن استفاده مکنیم درضمن اگر مااین کارهاراهمه بادست انجام دهیم نیاز به مراقب چندانی درمنزل نیس امااگرازدستگاه های برقی استفاده کنیم بهتراست زیرنظرپزشک باشد ومشتری بایددرمنزل هم ازپوست مراقبت کند هر سه ساعت ازپمادزینک اکسید

 9. فهیمه درهم پور میگوید:

  ۱.شستن صورت با ژل شستشو قبل از شروع کار.
  ۲.اماده کردن وسایل و مشتری ودستگاه بخور و تشخیص پوست چرب ، خشک یا مختلط
  ۳. زدن اسکراپ آنزیمی به صورت ،همراه با بخار و ماساژ
  ۴.پاک کرون مرحله قبل و زدن اسکراپ دانه دار همراه با ماساژوبخار
  ۵. پاک کردن مرحله قبل و تخلیه جوش های سرسیاه همراه با بخار و تیغ کمدون
  ۶.پاک کردن ماسک و استفاده از میکرودرم ۲تا ۳دقیقه
  ۷. ماسک مرحله اول ضدالتهاب۱۰ دقیقه
  ۸.ماسک مرحله دوم طبق تشخیص پوست ،ماسک ابرسان یا ویتامین همراه با دستگاه ۱۰ دقیقه
  ۹. ماساژپوست و ریلکسی یا لیفت
  ۱۰.زدن ضدآفتاب مناسب پوست

 10. باقری 09***11411 میگوید:

  با سلام و خسته نباشید. مرحله ۱) اشتفاده از شیر پاک کن. ابتدا موهای سر را جمع کرده و باحوله میبلندیم بعد برای پاک کردن صورت از مواد ارایش و الودگیها از پنبه را به شیزر پاک کن اغشته پو روی صورت میمالیم و پوست را به مدت ۲ تا ۴ دقیقه م با نوک انگشتان به صورت دورانی ماشاژ میدهیم بعد پوست خود را با اب ولرم میشوریم. مررذحله ۲( بخور صورت. بخار حاصل از اب گیاهان معطر منافذ پوست را باز کرده و شست و شو میدهد و همچنین خونرسانی به پوست را شدت میدهد و باعث شاداب شدن پوست میشود .مدت زمان بخور صورت بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه میباشد .مرحه ۳) پاکسازی جوشهای سر سیاه. در این مرحله با استفاده از بلینگ که وسیله ای به شکل میله است و سر ان حلقه ای شکل میباشد میتوان جوشهای سر سیاه و چربیهای اضافه. را جدا کنید برای اینکار بلینگ را روی پوست قرار میدهیم و ان را از پایین به بالا روی نواحی مختلف پوست از جمله بینی و کونه و.. میکشیم اینکار باعث میشه تمام جوشهای سر سیاه که توسط بخور برای بیرون امدن اماده شده اند خارج شوند هر لار که این وشسیله را روووی پپوست میکشید حتما با یمک پنبه اغشته به الکل سفید پوست خود. را ضد عفونی میکنیم و دو باره اینکار را انجام میدهیم. مرحله ۴( لایه برداری با استفاده از اسکراپ های لایهت بردار. در این مرحله اسکراپ لایه بردار ر اکه به صورت دانه های شنی میماند روی صورت بهه جز اتطراف چشمها مالیده وو بعد از ۲۰ دقیقه شروع به ماساژ و لایه برداری میکنیم اینکار باعث میشه سلولهای مرده روی پوست از سطح جدا شده و پوست بانشاط شود مرحله ۵) ماساژ صورت در این مرحله پوست صورت را به مدت ده دقیقه ماساژ میدهیم اینکار باعث سفت شدن و رفع افتادگی پوست میشود و وضعیت خونرسانی به پوست را بهبود میبخشد مرحله ۶) . استفاده از تونیک. لوسیون تونیک مناسب پوست را به وسیله یک اسفنج بر روی پوست صورت میمالیم و بهتره اینکار به صورت ضربه ای و دورانی و حرکت رفت و برگشتی صورت گیرد این عمل باعث به وجود امدن نشاط و شادابی خاصی در چهره میشود مرحله ۷) استفاده از کرمهای ترمیم کننده .در این مرحله برای بازسازی پوست صورت از کرمهای ترمیم کننده پوست استفاده میکنیم و اجازه میدهیم تا جذب پوست شودمرحله ۸) استفاده از کمپرس سرد یا ماسک گذاری در این مرحله برای بستن منافذ. پوست و. ارام شدن التهاب ناشی از لایه برداری از. ماسکهای خنک کننده مثل ماسک ماست و خیار. یا ماست و انار و یا یخ استفاده میکنیم مرحله ۸) مرحله اخر .استفاده از کرمهای مرطوب کننده و ضد افتاب.با تشکر

 11. زهرا معظمی گودرزی میگوید:

  ابتدا صورت رو با تونر یا شیر پاک کن مخصوص پوست با پنبه پاک کرده سپس شسته و بعد بخور میدیم ۱۰ دقیقه تا ۲۰ دقیقه و بعد با تیر کمدون یا میکرو درم صورت رو از جوش سر سیاه و چربی های جمع شده خالی میکنیم و سپس ماسک مخصوص پوست و با تنوع ی یا دو ماسک ب پوست میزنیم و بعد مکث میشویم یا با فیس واش تمیز میکنیم ..در صورت تمایل از روغن و ماساژ برای صورت میشه استفاده کرد ‌

 12. مهین نظری میگوید:

  با سلام
  برای شروع کار پاکسازی ما باید اول جنس پوست رو بشناسیم و تشخیص دهیم
  انواع پوست
  .پوست چرب.خشک.مختلط.نرمال وحساس
  برای پوستهایی که دارای جوشهای چرکی می باشند کار پاکسازی را انجام نمی دهیم اول باید جوشها درمان شوند بعد کار پاکسازی را انجام دهیم
  برای پوستهای خیلی حساس که دارای کوپروز پوستی نیز میباشند هم کار پاکسازی را انجام نمی دهیم یا اگر خواستیم انجام دهیم بایدبا اسکراپ های کرمی و ژل انجام داد وبرای اینگونه پوستهای حساس نیازی به بخور گرم نمی باشد
  بعداز تشخیص نوع پوست باید از اسکراپ ها و ماسک های مناسب همان نوع پوست استفاده شود

  ابتدا باید پوست را با شیر پاک کن تمیز وپاک کنیم تا هیچگونه آلودگی روی پوست نباشد وبعد با تونر pHپوست را نرمال کنیم
  بعداز آن با اسکراپ مخصوص همان پوست ،پوست را به صورت دورانی ماساژ دهیم البته قبل از شروع و زدن اسکراپ پوست را مرطوب نماییم ویا اینکه زیر دستگاه بخور اینکار را انجام دهیم
  بعد از زدن اسکراپ به پوست بخور گرم میدهیم تا منافذ پوست باز شوند که اینکار را با دستگاه بخور که دارای نور اوزن میباشد انجام میدهیم که نتیجه بهتری بگیریم ودر حین بخور دادن میتوانیم جوش های سر سیاه و یا سر سفید را با دستگاه مخصوص (تیر کومدون)ویا دستگاه میکرو از روی پوست خارج کنیم
  بعداز اتمام اینکار بخور سرد ویا کمپرس سرد را حتما باید انجام داد تا منافذ پوست مجدد بسته شود
  بعدازکمپرس ویا بخور سرد پوست را با روغن مناسب همان پوست ماساژ میدهیم که این نوع ماساژ بستگی به پیر ویا جوان بودن نوع پوست مشتری دارد
  بعداز ماساژ نوبت ماسک مناسب میباشد
  بعداز برداشتن ماسک ما باید حتما از کرمAHA و کرم ضد آفتاب استفاده کنیم ویا کرم مناسب همان پوست استفاده کنیم
  با تشکر از گروه خوب ریما بیوتی

 13. الهام میگوید:

  محیط آرام،نور زرد نباشد،آهنگ ملو و لایت گذاشته،با مشتری صحبت نکنیم،لباس رنگ روشن یا سفید بپوشیم،کاملا ریلکس باشیم و افکار منفی را از خود دور کنیم،ابتدا دست های خود را استریل و ضدعفونی میکنیم،بعد برا مشتری هدبند یا کلاه بسته میشه.۱.صورت مشتری را با توجه به نوع پوست با شیر پاک کن مخصوص آن پوست تمیز کرده ۲تا۴ دقیقه با نوک انگشت به صورت‌ دورانی ماساژ میدهیم ۲.استفاده از یک لوسیون با استفاده از اسفنج نرم به صورت دورانی یا ضربه ای یا حرکات رفت و برگشت،که باعث نشاط و شادابی پوست میشود بعد با آب ولرم شستشو داده میشود ۳.استفاده از اسکراپ،که ۵۰ درصد پاکسازی صورت مربوط به این مرحله است.اسکراپ براده هسته ی میوه هاست متناسب با نوع پوست انتخاب میشود که باعث میشه لایه های مرده پوست از بین برود چند نوع دارد دانه درشت،دانه ریز،کرمی،ژل ساتراپ.که بسته به اینکه پوست چقدر جرم دارد ۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست نمدار با کاردک قرار میگیره و یمقدار ماساژ داده میشود بعد شستشو با آب ولرم.مرحله اسکراپ میتواند همراه با بخور صورت انجام بگیرد که در صورت بخور پوست،جرم و منافذ پوست باز میشه برای جذب بهتر مواد و بعد از بخور کمپرس یا منقبض کننده قرار میدهیم ۳۰ درصد مرحله ی پاکسازی مربوط به بخور پوست است ۴.ماساژ پوست با روغن های طبیعی که برای فرم دادن به صورت انجام میشه ۵.استفاده از ماسک متناسب با نوع پوست.۲۰ درصد مرحله پاکسازی هم مربوط به
  مرحله ی ماسک است که انواع مختلف داره پودری یا گچی یا کائولن،ماسک ژله ای یا پیل آف،ماسک طلا،ماسک زغال که خاصیت روشن کننده،لیفت کننده،ضد چروک ،آبرسانی به پوست را دارند،و مهم اینه که در مرحله ماساژ و مرحله ماسک همه ی حرکات باید به سمت بالا باشد که پوست شل نشه.ماسک باید با حرارت بدن خشک بشه و بعد از آن با آب سرد مایل به ولرم شست و شو داده میشه ۶.آخرین مرحله هم استفاده از کرم ضد آفتاب یا AHA یا کرم مغذی است

 14. زهره زارع میگوید:

  اول از همه پرسیدن و تشخیص نوع پوست،زدن کلاه یا هد روی سر مشتری پاک کردن صورت با میسلارواتر یا شیر پاکن در صورت چرب نبودن پوست، شستن پوست با ژل شستشوی مخصوص پوست مشتری، پاک کردن صورت با تونر مخصوص پوست مشتری، پاک کردن چشم با محلول دوفاز چشم،اسکراب کردن پوست که با توجه به نوع پوست اسکراپ یا آنزیمی استفاده میشود یا فیزیکی،اسکراپ رو دو الی چهار دقیقه ماساژ میدهیم و بعد از چند دقیقه با پد پاکسازی اسکراپ را از پوست پاک میکنیم. پوست چرب ۱۵و پوست خشک را ده دقیقه بخور میدهیم، با میله تیغ کمدون یا دستگاه درما اف یا میکردم جوش های قابل تخلیه را تخلیه و پاکسازی میکنیم، بعد از پاکسازی پوست را با تونر تمیز میکنیم،در این مرحله در صورت نیاز از سرم های نیاز پوست مثل لیفتینگ و… استفاده میکنیم،و با دستگاه درما اف جذب مواد را نمجام میدهیم و بعد ماسک مورد نظر و مخصوص پوست را میزنیم ماسک را میشوریم و در صورت تمایل یا چرب نبودن پوست صورت را ماساژ میدهیم با کرم مغزی یا روغن گیاهی، و در آخر سرم آبرسان و جذب مواد انجام میدهیم و در آخر کرم ضد آفتاب میزنیم.

 15. راضیه شیروانی میگوید:

  مراحل پاکسازی ۱-شیرپاکنکه مخصوص همه پوستهاست وشیرپاکن میتونه آرایش را پاک کند و گردو غبار روی پوست را برداردوبعد از شیر پاکن صورت را میشویم ۲-لوسیون یا از عرقیجات استفاده میکنیم۳- تونرلوسیونی هست برای پوست چرب که phپوست را تنظیم میکند۴-اسکراب هم میتوانیم زیر دستگاه بخور باشدهم بدون بخوراسکراب زد به صورت به مدت۵تا ۲۰ دقیقه وبعد صورت را شسته۴-بخور سرد وگرم ۵-روغن ماساژ میتوان استفاده کرومثل روغن زیتونیا روغن کنجدو غیره۶-ماساژ صورت۷-ماسک صورت زده وبعد از ماسک حتما باید کرم ضد افتاب

 16. فهیمه صافی میگوید:

  با سلام و تشکر از تیم پرتلاش ریما بیوتی

  مراحل پاکسازی پوست: برای پاکسازی پوست چون با پوست کار میکنیم باید نکات بهداشتی رعایت شود.از جمله مجهز کردن مشتری به پک بهداشتی .اول دستهارو ضدعفونی میکنیم و درصورتی که مشتری به حالت خوابیده قرار دارد و مابالای سر ایشون هستیم شروع میکنیم.مشتری باید صورتشون رو با یه صابون به نام پن بشورن و بعد کار ما شروع میشه.در اینجا نوع پوست مشتری تشخیص داده میشه و بنا به نوع پوست محصولاتمون رو تهیه میکنیم.اول شیر پاک کن رو با ابسلانگ میزنیم به تمام نقاط صورت بهبهو غیر از چشم هاو به صورت دورانی ماساژ میدهیم سپش با پد پنبه ای صورت رو از پایین به بالا کاملا پاک میکنیم.مرحله بعدی زدن تونر است که اضافات شیر پاک کن رو با تونر پاک میکنیم .سپس دستگاه بخور گرم را به مدت ۲ تا ۵ دقیقه روبروی صورت قرار میدهیم تا جوش های سر سیاه رو بتوانیم به خوبی خارج کنیم.در این مرحله وقتی تایم بخور تمام شد با میله سر کمدون شروع به خالی کردن جوش های سرسیاه میکنیم.این مرحله را با دستگاه میکرودرم که حالت مکش دارد نیز میتوان انجام داد تا چربی های اضافه کشیده شود(.همه نوع جوشی را نمیتوان با میله خالی کرد.).سپس اسکراپ مخصوص همان پوست را میزنیم با ابسلانگ وبه صورت دورانی و خیلی ملایم ماساژ میدهیم که اگر پوست چرب است اسکراپ ما دارای دانه های شنی ریز باید باشد و تایم بیشتر نسبت به پوست های مختلط.پوست خشک اصلا ماساژ تایم دار نیاز ندارد و در مواردی هم اسکراپ دانه شنی به پوست خشک زده نمیشود.بعد از ماساژ ۲ دقیقه ای با دو عدد پد اسفنجی که با اب جوشیده سرد شده خیس شده اند صورت را از پایین به بالا تمیز میکنیم و پس از ان کرم دور چشم را به زیر چشم میزنیم و اگر صورت بدون جوش بود کل صورت را با روغن یا کرم مخصوص ماساژ ،ماساژ میدهیم و پس از اتمام ماساژ اضافی روغن را با تونر پاک میکنیم و سپس ماسک مخصوص نوع پوست را به صورت مشتری زده و ۲۰ دقیقه تایم میدهیم.پس از این تایم ماسک را از روی پوست برداشته.(پس،از این مرحله میتوان بخور سرد برای ارامش پوست مشتری بدیم) به صورت مشتری کرم ابرسان میرنیم و چند دقیقه بعد کرم ضد افتاب بدون رنگرنگو و کرم دور چشم میزنیم.
  مراقبتهای پس از پاکسازی تا سه ساعت حمام نرود و ارایش نکند.

 17. طاهره آقایی میگوید:

  فراهم کردن محیط آرام وپرآرامش چون آرامش درپاکسازی بسیار مهم هست
  تمیز کردن صورت باشیر پاک کن”بصورت دورانی وآرام روی صورت مشتری می‌زنیم تاتمام آلودگی های صورت پاک شود
  بعد باتونر مخصوص صورت رو پاک میکنیم والبته میتونیم صورت رو بشوئیم اگر از عرقیجات بعنوان تونر استفاده میکنیم نیازی به شستشو نیست
  مرحله بعد استفاده از بخور گرم که کاملا به تمام صورت باید داده شود
  وقتی که صورت کاملا عرق کرد از اسکراپ مخصوص هرپوست استفاده میکنیم
  البته صورت های خیلی حساس وجوش دارو بخور واسکراپ نمی‌زنیم چون باعث ملتهب شدن پوست خواهد شد
  اسکراپ هم بصورت دورانی زده میشه
  اونقدر ادامه می‌دهیم تاجرمهای اضافی پوست برداشته شود
  وبااستفاده از میله پاکسازی جوش های سرسیاه روبه آرامی خارج میکنیم
  مرحله بعد پوست روماساژ میدهیم
  تمامی مراحل ماساژ وپاکسازی باید رو به بالا باشد
  ماساژ هم نسبت به سن وپوست مشتری زمانش متفاوت خواهد بود
  در مرحله بعد از بخور سرد استفاده میکنیم
  وبعد از ماسک های مخصوص هرپوست استفاده میکنیم
  مرحله آخر استفاده از ضد آفتاب وکرمهای مخصوص هرپوست خواهد بود
  تمام مراحل باید درآرامش کامل محیط وذهن باید انجام شود

 18. متین جاسبی میگوید:

  مراحل پاکسازی پوست ابتدا پوست را با شوینده مناسب نوع پوستمان ( چرب ،خشک ، مختلط ویا معمولی ) میشوییم سپس بخور میدهیم بهتر است که از بخور عرق بابونه برای کمک به پاکسازی عمیق منافذ میکند استفاده کنیم بخور سبب باز شدن منافذ و پاکسازی عمقی پوست میشود بعد از بخور ابتدا از تونر مخصوص پوست استفاده میکنیم که اصطلاحا به این مرحله پاک اولیه پوست گفته میشود سپس اسکراپ مخصوص نوع پوست که اگر پوست خشک باشد از اسکراب های کرمی و ترجیحا ریز دانه و اگر پوست چرب و بدون آکنه یا بدون جوش فعال باشد را میتوان از اسکراب دانه درشت استفاده کرد ماسک را روی پوست گذاشته و باتوجه به دستور استفاده آن شرکت از آن استفاده میکنیم و میتوانیم به حالت دورانی ماساژ دهیم تا لایه های مرده پوست از بین برود یا در اصطلاح پوست پیل شود بعد با توجه به زمان تعیین شده روی محصول صورت را آبکشی میکنیم واگر محصول شرکتی نداشتیم میتوانیم با استفاده از شکر قهوه ای و عسل یک اسکراب بسازیم که برای پوست خشک کمی روغن زیتون و برای پوست چرب مقدار کمی آبلیمو اضافه میکنیم( چند قطره)پس از آبکشی که بهتر است با آب خنک انجام شود پوست آماده جذب مواد هست که میتوانیم با توجه به نوع و نیاز پوستیمان از محصولات استفاده کنیم که البته بهتر است ابتدا از آبرسانها و مواد مایع که پایه آنها آب است و سپس از موادی که پایه آنها چربی است استفاده کنیم تا جذب بهتر صورت گیرد همچنین مرحله ماساژ میتواند این مرحله باشد که با انواع روغن مثل آرگان پوست را ماساژ میدهیم ولبته پوست چرب را با احتیاط و کمتر ماساژ میدهیم چون ماساژ پوست چرب سبب ترشح غدد سبابه و تولیدسبوم میشود و پوست را چرب تر میکند بعد از تغذیه رسانی پوست از کرم ضد آفتاب حتما و تآکیدا استفاده میکنیم تمامی محصولات باید باتوجه به نوع پوست هر شخص انتخاب شود

 19. طیبه اسدالهی میگوید:

  اول بخور گرم بعد اسکراپ به همراه ماساژ بعد استفاده از دستگاه میکرودرم بعدزدن یک ماسک مقوی مثل ماسک زغال یا عسل بعدزدن کرم مغزی

 20. مهتاب رضایی میگوید:

  پاکسازی پوست بااستفاده ازموادپاکننده لایه مرده پوست را خارج میکند.بیشتربرای افرادکه پوست چرب جوشهای سرسیاه سفیدبیشترازمعمول دارن استفاده میشودپاکسازی برای پوست چرب ماهی یک یادوبار پوست نرمال خشک مختلط هرسه ماه انجام میشود.که هفت مرحله داره پاک کردن ارایش با استفاده از شیرپاکن _بخور بااستفاده از دستگاه_ لایه بردار ماسک شنی دانه درشت_ خالی کردن جوشها با استفاده ازتیرکمرون میکرودرم_ ابرسان بااستفاده ازکرم ابرسان_ ماساژ ویتامینE اخرین مرحله استفاده از ماسک. ۱مراحل پاکسازی اولین کار ک باید انجام بدیم تشخیص پوست از طریق نگاه یالمس یاازطریق لامپ وود. مواد پاکسازی برای هرپوست متفاوت. مرحله۲٫ تمیزکردن پوست از الودگی ارایش یا کرم.ک باتوجه ب نوع پوست انجام میدیم. انواع پوست داریم ک شامل پوست چرب:برای پاک کردن چرب از ژل وتونراستفاده میشود. پوست خشک:از شیرپاکن و تونرمخصوص پوست خشک استفاده میشود. پوست نرمال از شیرپاکن وتونر استفاده میشود. پوست مختلط هرقسمت از پاکننده مخصوص همون قسمت استفاده میشودبرای قسمتTک شامل (پیشانی بینی چانه) ازمحصول مخصوص پوست چرب استفاده میکنم وقسمتVصورت(دوطرف صورت) شامل میشودو محصول پوست خشک استفاده میشود. مراحل پاکسازی:پاکننده رو به صورت میزنیم و دورانی ماساژ میدیم. واسنفج را خیس میکنیم و صورت را کاملا پاک میکنیم خشک میکنیم. پدیا پنبه را به تونر اغشته میکنیم به کل صورت میزنیم ب جز چشم ها میزنیم و تمیز میکنیم. اسکراپ یا پلینگ: نوع اکسیژن رسان ودانه دار هستند.اکسیژن رسان برای پوستهای چرب مناسب هستندو وقتی کامل خشک شد از چانه به بالا میکشیم و باقیمانده را از روی پوست پاک میکنیم اسکراپ دانه به صورت نقطه ایی ب قسمت مختلف صورت میزنیم. حالت دورانی ماساژمیدیم ب جز چشم ها. وقتی کرم جذب پوست شد با پد تمیزمیکنیم. برای پوستهای چرب سرسفید یا سرسیاه دارنداز بخور استفاده میکنیم. یا از ماسک مخصوص برای تخلیه نقاط سرسیاه سفید استفادکرد.ازقرص ویتامینEکمی گرم کرد استفاده کرد پوست های خشک کمترین زمان باید ماساژداد وپوست خشک بیشترین زمان پوست چرب هرچی بیشتر ماساژبدیم ترشح چربی میشود گاهی باعث جوش زدن می‌شود. بهترین زمان ماساژ برای پوست چرب ۱۰دقیقه. وپوست نرمال خشک ۲۰دقیقه.پوست مختلط باتوجه ب پوست افرادزیر۲۰سال بهتراست ماساژ ندیم. ماسک انتهایی: برای پوست چرب ماسک غیرچرب را استفاده میکنیم. برای پوست خشک نرمال از ماسک ابرسان یامغذی استفاده میکنیم. برای پوست مختلط درهر قسمت ماسک مخصوص میزنیم. ودر پایین ماسک خشک شده را ازپوست تمیز میکنیم.

 21. ناشناس میگوید:

  پاکسازی_پوست صورت
  شیرپاک‌کن یا تونر
  دستگاه بخور
  اسکراب
  ماسک پیل‌آف (لایه‌بردار)
  روغن گیاهی یا کرم مرطوب کننده چرب

  اول صورتمون رو با شیرپاک‌کن یا تونر و پنبه کاملاْ تمیز میکنیم.
  شیر پاک کن یا تونر مخصوص پوست استفاده کنید.

  حالابا دستگاه بخور حدود ۲۰دقیقه بخور میدیم.
  حالا مقداری اسکراب روی صورت‌ میزاریم و ماساژ میدیم.البته ده دقیقه اخر بخور میتوان همزمان اسکراب هم زد.
  اسکراب در واقع یه کرم هست که توش دونه‌دونه‌های ریز داره.
  اسکراب با دونه های درشت برای پوست خشک و معمولی و اسکراب با دونه های ریز برای پوست چرب
  وقتی روی صورتمون ماساژش میدیم لایه‌های مرده‌ی پوست رو برمی‌داره. مخصوصاْ روی بینی که جوش‌های سرسیاه داره یا جاهایی که پوستمون لک شده بیشتر ماساژ میدهیم. ماساژ هم با سر انگشت و به صورت دورانی باشه. هرگز صورت رو از بالا به پایین ماساژ ندیدچون پوست‌تون میفته در بلندمدت.
  وقتی خوب ماساژ دادیم با میله کومدون جوش هارو تخلیه میکنیم.البته بااحتیاط…و اسکراب رو هم برای پوستهای حساس زیاد ماساژ نمیدهیم که پوست ملتهب نشود. بعد کل صورت رو با پنبه پاک میکنیم یا بشورید با آب. و خشک شد،بعد که صورتمون خشک شد ماسک پیل‌آف رو میزنیم. کلاْ هم ماسک رو روی ابرو و دور چشم نزنید هیچ‌وقت. ماسک پیل‌آف یه جور روغن چسبنده‌س. شبیه چسب مایع اما رقیق‌تر یه کم. بایدبذارین ۲۰ دقیقه روی پوست بمونه تا کاملاْ خشک بشه. بعد مث یه ورق، راحت کنده میشه.
  بعد مقداری روغن زیتون یا روغن ارگان یا هر روغن مناسب دیگه و یا کرم مرطوب کننده چرب خوب به پوست بزنید و صورتمون رو به صورت دورانی ماساژ میدهیم.
  بعد از ماساژ صورتمون رو با شیرپاک‌کن یا تونر و پنبه پاک میکنیم.
  آخر سر یه کرم آبرسان یا کرم ویتامین یا کرم تقویتی یا کرم مغذی میزنیم و تمام.
  بعد از پاکسازی ارایش نکنید.
  پاکسازی رو اول هر ۱۰ روز ۱ بار انجام میدیم تا ۳‌ت نوبت. یعنی ۱ بار الان، بار دوم ۱۰ روز دیگه و بار سوم ۱۰ روز بعد از بار دوم بعد هم ماهی ۱ بار کافیه
  زیاده‌روی نکنید.
  یه نکته هم اضافه کنم که میتوان بعد از بخور و اسکراب با روغن خراطین یا …. به پوست ماساژ و حرکات ریلکسیشن انجام داد و بعد ماسک و کرم مغذی زد.

 22. 9055***106 میگوید:

  سلام .پاکسازی پوست روشی است که با استفاده از روش های مختلف و مواد پاک کننده .لایه مرده پوست یا همان سلول های مرده پوست را خارج میکنیم پاکسازی پوست بیشتر در افرادی که پوست چرب و جوش های سر سفید و سر سیاه دارند استفاده میشه

  پاکسازی پوست به دور روش انجام میگیره با استفاده از دستگاه و بدون دستگاه

  پاکسازی بدون دستگاه :
  ۱: اولین قدم تشخیص پوست از طریق نگاه کردن و لمس و در صورت لزوم استفاده از دستگاه وود می باشد چون مواد مخصوص پاکسازی برای هر نوع پوست متفاوت هست
  ۲: تمیز کردن پوست از الودگی ها. ارایش و ضد افتاب که با توجه به نوع پوست مشخص میشود
  تمیز کردن انواع پوست ها متفاوت هست :
  ۱: برای پوست های چرب : استفاده از ژل و تونر
  ۲: برای پوست های خشک : شیرپاکن و تونرهای مخصوص
  ۳: پوست نرمال : از شیر پاکن و تونر های مخصوص
  ۴: پوست مختلط : برای هر قسمت از پوست از پاک کننده مخصوص همان قسمت رو استفاده میکنیم ینی برای قسمت tzone از محصولات پوست چرب و درقسمت vzine از محصولات خشک به عبارتی tzone شامل پیشانی و بینی و چانه رو شامل میشه و vzone شامل دو طرف صورت رو شامل میشه
  مراحل پاکسازی :
  برای شروع اول باید از تمیز بودن دست ها ووسایل مورد استفاده اطمینان میکنیم و بعد از هد بند استفاده میکنیم تا از اغشته شدن مو ها به مواد جلوگیری کنیم ابتدا پاک کننده را به صورت می زنیم وبه حالت دورانی ماساژ می دهیم سپس با اسفنج خیس کاملا تمیز میکنیم و پوست را خش میکنیم حالا پد یا پنبه را به تونر آغشته میکنیم و کل صورت به جز چشم هارو با آن تمیز میکنیم برای پاک کردن دور چشم پد پنبه ای مخصوص چشم را به پاک کننده دور چشم آغشته میکنیم پد را روی چشم ها قرار می دهیم سپس ارام پد را به سمت خارج چشم می کشیم این کار را تا پاک شدن کامل ارایش انجام می دهیم
  ۱: اسکراپ: در دو نوع اکسیژن رسان و دانه دار است اکسیژن رسان برای پوست های چرب استفاده میشه این اسکراپ راروی پوشت می زنیم وقتی کاملا خشک شد از چانه رو به بالا می کشیم مواد اسکراپ فتیله می شود بعد باقی مانده های مواد رو تمیز میکنیم . اسکراپ دانه دار رابه صورت نقطه ایی به قسمت های مختلف صورت می زنیم به غیر از ناحیه چشم ها به حالت دورانی ماساژ می دهیم تا کرم جذب شود و دانه ها بماند با پد خیس پوست را تمیز میکنیم در این مرحله برای پوست های چرب و پوست های که جوش سر سیاه و یا سر سفید دارن از بخور استفاده میکنیم و اینکه میتواینم از ماسک های که برای تخلیه جوش های سر سیاه و سر سفید استفاده کنیم مثل ماسک زغالی

  ماساژ صورت : برای پوست های خشک بیشترین ماساژ رو انجام میدهیم و برای پوست های چرب کمترین زمان رو اختصاص میدهیم بهترین زمان مابین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه هست
  ماسک پایانی : برای پوست های چرب از ماسک های غیر چرب استفاده میکینم و برای پوسته ای خشک و نرمال از ماسک های ابرسان یا مغذی استفاده میکینم
  ۲: روش دوم پاکسازی با دستگاه هست
  این روش پاکسازی به صورت عمیق است و چربی ها و آلودگی ها ی پوست را از چندین لایه عمیق تر بیرون میکشه
  مراحل دزن :
  ۱: ال مطمعین میشم که پوست مشتری چرب و بدون آکنه هست
  ۲: پوست را با زل و تونر پاک میکینم و ارایش دور چشم رو با پاک کننده های مخصوص چشم پاک میکنیم
  ۳: عمل دزن : دستگاه را درحالت دزن قرار می دهیم گاز استریل را به سرم فیزیولوژی آغشته میکنیم الکترود غیر فعال را به سمت راست فرد قرارمی دهیم الکترود فعال را گوشه سمت راست لب قرار می دهیم و فرکانس می دهیم هر زمان احساس گز گز کرد روی همان درجه قرار میدهیم با یک دست پنبه آغشته به سرم فیزیولوژی صورت خیس میکنیم و با دست دیگر با الکترود پوست را پاکسازی میکنیم این کار رو بین ۵ الی ۷ دقیقه انجام میدهیم
  نکته : اگر الکترود را از پوست برداشتیم باید فرکانس رو هم صفر قرار بدهیم
  ۴ : ماسک پاک سازی رو به پوست میزنیم بعد از خشک شدن باپد مرطوب تمیز کنیم
  ۵: پایان کار از کرم های مناسب پوست و ضد افتاب استفاده میکنیم

 23. زهره بینا میگوید:

  با سلام…اولین مرحله تمیز کردن دستهاو بعد بستن هد و پیش بند برای مشتری..بعد از ان با در نظر گرفتن جنس پوست مشتری یعنی خشک یا چرب و مختلط بودن پوست از محلول یا شیر پاک کن موردنظربرای پاک کردن آن پوست میزنیم و با پد ان راپاک میکنیم.و بعد از ان یک ماسک صورت یا آبرسان برای صورت میزنیم‌و به صورت دورانی روی پوست میکشیم و بعد از یه تایم ۱۵ دقیقه ای آن را میشوییم‌ و حتی اگه ماسکی هم نداشتیم میتوانیم از لوسیون بابونه یا الوورا و یا گلاب استفاده کنیم که اینها هر کدام خاصیتهای مجزا دارن و هم شاداب کننده و ابرسان خوبی هم هستند. و مرحله بعد بخور صورت هست که اول بخور گرم‌انجام میدهیم‌بعد از گذشت ۱۰ تا یک ربع با وسیله و ابزار دستی این کار جوشهای سر سیاه یا سفید را در میاوریم فقط باید توجه داشته باشیم به صورت ارام‌که باعث ایجاد زخم‌نشه و تا جایی که ممکنه به جوشهای چرکی و زیر پوستی دست نزنیم چون هم تحریک میشن و هم ممکنه ایجاد زخم و عفونت بشه.بعد از انجام این مراحل برای بستن منافذ پوست که به وسیله بخور گرم باز شده بود از بخور سرد استفاده میکنیم اگر بخور سرد نداشتیم میتونیم از یخ یا عرقیجات خنک مثل گلاب روی پوست بزنیم‌تا منافذ بسته بشه.و مرحله بعد ماساژ پوست هست که البته باید ماساژ تا جایی که ممکنه برای افراد زیر ۳۰ سال به بالا باشه و برای زیر ۲۰‌سال انجام نشه .با توجه به جنس پوست روغن های مخصوص که روغن بادام شیرین و کنجد و زیتون و غیره هست را استفاده میکنیم و پوست را با توجه به نیاز که چه جاهایی چین و چروک داره و یا برای پیش گیری از این خطوط از تمامی مراحل ماساژی که اموزش گرفتیم استفاده میکنیم فقط باید دقت کرد ماساژ برای پوستهای خشک میتواند تا ۲۰ دقیقه باشد و پوست چرب کمتر چون غدد چربی تحریک میشه و شروع به ترشح در زیر پوست میکنه و ماساژ کمک میکنه به گردش خون در زیر پوست و جابه جایی و تنفس پذیری لایه های پوست ..بعد از این مراحل مرحله بعد یک اسکراپ و لایه بردار خوب که هم به صورت شنی هست و هم به صورت کرم از ان استفاده کرد که ماسکهای پیلاف گزینه خوبی هستند روی پوست میزنیم و بعد از خشک شدن از پایین به بالا میکشیم و از روی پوست خارج میکنیم و مرحله اخر بازم‌با توجه به نوع پوست ضد افتاب میزنیم تا یک لایه محافظ برای پوست باشه……من خودم این مراحل انجام میدم امیدوارم که درست باشه و نمیدونستم‌ قسمت ماساژ پوست رو دقیقا چه جوری بیان کنم????????????

 24. مهنازبرمک میگوید:

  سلام وقت بخیر :پاکسازی. برای قبل ازآرایش خیلی موثره برای این که هرچه لایه های شاخی برداشته بشه فون بهترمیشینه وپوست تمیز میشه ولی برای افرادجوشدارنباید انجام بشه چون جوش روگسترش میده برای عروس یک یادوروزقبل ازمراسم بهتره انجام بشه درابتدا حتما باید دستهای شخصی که تخصصشskincareکاملا شسته وبرای مشتری دورسرهدبندحوله ای شخصی گذاشته بشه واگرگان یک بارمصرف به شخص بدیم بهتره چون قسمت دکلته هم ماساژ داره وراحت تریم شامل چندمرحله ست ۱_ پاک کننده که براساس نوع پوست انتخاب میشه که برای پوست خشک ازشیرپاک کن ها وپوست چرب کلینزینگ ژل یافوم ها ی مخصوص پوست چرب وپوستهای حساس یا sensetiveبهتره ازشوینده های غیر معطر وطبیعی بعدبا۲_تونر که اونم براساس نوع پوست انتخاب میشه بعضی. تونرهامخصوص انواع پوسته مرحله ی ۳_بخورگرم زمان آن براساس نوع پوست متفاوته که پوست چرب تا۱۰ دقیقه پوست خشک تا۵الی ۷دقیقه خوبه وبرای پوستهای حساس بخورلازم نبست یااگرخواستیم بخوربدیم فاصله رابیشتر میکنیم وتایم کمتر بعدازبخورگرم حتما بایدازبخورسرد یااسپری آب مقطر سرد یاروش آروماتراپی ۴_ازاسکرابها (گوماژ)که براساس نوع پوست دانه درشت متوسط وریز استفاده میشه مثلا پوست چرب دانه درشت کاربرددارد ۵_ماساژپوست باکرمهای اکسبژن رسان یاروغن های گیاهی که من روغنهاروبرای پوست چرب اصلا نمیزنم تا۱۵ دقیقه ماساژ پوست انحام میشه دوباره باتونرپوستوتمیزمیکنم ومرحله ۶ _براساس نوع پوست ماسک میگذارم ماسکهای پیل آف یاروشن کننده یاماسک طلاوخاویار ولیفت براساس بودجه ای که مشتری درنظرگرفته تایم ۲۰ دقیقه وبعدشسته میشه و۷_کرم ضدآفتاب یامرطوب کننده یاکرم تغذیه زده میشه اطلعات کامل به مشتری میدیم حتما تادوسه روزکرم های آرایشی نزنه ضدآفتاب حتما استفاده کنه وصورتشولیف نزنه امیدوارم کامل یک پاکسازی معمولی بدون دستگاه رو توضیح داده باشم

 25. زهرا استندي میگوید:

  سلام سال نو همگی مبارک امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشین
  ????۱:مرحله اول اینک محیط کاملا اروم با اهنگ ملایم میزاریم خودمون هم باید کاملا اروم باشیم و ب چیزای بد فکر نکنیم و عصبی نباشیم چون ب مشتری منتقل میشه این حسمون.و اینکه مشتری حالت نیم خوابیده باید داشته باشه

  ????۲:مرحله دوم دستای خودمون رو با محلول ضدعفونی کننده ضدعفونی میکنیم از دستکش استفاده نکنیم چون پوست مشتری اذیت میشه

  ????۳:شیرپاکن: ابتدا صورت مشتری رو با شیر پاکن تمیز میکنیم بعد از اینکه شیر پاکن زدیم از لوسیون استفاده میکنیم هر طرف صورت یک پنبه جداگانه بر میداریم همه کارهای پوست رو رو ب بالا انجام میدیم

  ☺۴:اسکراپ:اسکراپ رو باید روی پوست نمدار بزنیم (نباید پوست خشک باشه چون اسیب میبینه)و با نوک انگشتامون شروع میکنیم به ماساژ دادن هر پنج دقه ی ماساژ میدیم اسکراپ از ۵تا۲۰دقیقه میتونه روی پوست باشه بستگی ب نوع پوست داره

  ????۵:دستگاه بخور:اول ب صورت بخور گرم میدیم و جرم های صورت رو با تیر کمدون از پوست خارج میکنیم و پوست رو تمیز میکنیم و بعد بخور سرد میدیم تا پوست منقبض بشه

  ????۶:کرم ماساژ(روغن ماساژ ):میتونیم از روغن خراطین استفاده کنیم
  برای ماساژ دادن روش های خودش رو داره وبستگی ب سن مشتری داره دفعات تکرار ماساژ ک بعضیا رو میگم : از پایین صورت اروم دستمون رو از روی چونه تا جای پیشونی ب بالا میبریم و بعد از پیشونی شروع میکنیم ب ماساژ دادن پیشونی رو خیلی اروم و ب صورت ویرگول با نوک انگشتمون ماساژ میدیم خط
  خط اخم ب صورت ضربدر ماساژ میدیم
  چانه دستمون رو زیر چونه قلاب میکنیم و با شصت دو دستمون ب صورت رفت و برگشت ماساژ میدیم

  ????۷:ماسک صورت :تو این مرحله از ماسک صورت استفاده میکنیم و ماسک رو ب جهت بالا ب صورت میزنیم حرکت دستمون باید ب سمت بالا باشه بعد برای شستن از اب ولرم مایل ب سرد استفاده بشه

  ????۸:در اخر کار از کرم ابرسان و کرم ضد افتاب استفاده میکنیم بهترین زمان برای پاکسازی بعدازظهر هست ک وقتی مشتری میره ب صورتش افتاب نخوره

  خیلی ممنون از تیم خوب ریما بیوتی????????????

 26. شیما محمودی میگوید:

  بخور آب گرم
  محلول پاک کننده صورت یا تونر
  اسکراپ و لایه بردار
  تخلیه منافذ وآلودگی های صورت
  ماسک مناسب پوست
  بخور آب سرد
  آبرسان
  لیفتینگ

 27. صدیقه صبوری میگوید:

  ابتدا پوست را با شوینده مناسب پوست میشوییم.بعد متناسب با جنس پوست از بخور استفاده میکنیم.منظور از جنس پوست در مرحله بخور ،تایم بخور و عصاره یا عرقی که در دستگاه بخور می ریزیم.مثلا پوست چرب ۱۵تا۲۰دقیقه و پوست خشک ۱۰تا۱۵دقیقه است .و برای پوست خشک از عصاره بابونه و چرب از عصاره کاسنی و پوست معمولی و مختلط از عصاره گل رزماری میتوان استفاده کرد.هنگامی که تایم بخور تمام شد با پنبه یا پد پاکسازی صورت را خشک میگنیم بعد از بخور صورت را بااسکراب شنی که باز هم متناسب با پوست باشد به شکل دورانی و ملایم ماساژ میدهیم.حدودا ۵تا۱۰دقیقه.پس از اتمام اسکراب صورت را با آب ولرم میشوییم و خشک میکنیم.سپس ماساژ صورت را شروع میکنیم البته مقداری روغن مخصوص نوع پوست به صورت مشتری میزنیم،که میتوان از روغن زیتون که برای همه نوع پوست میشه استفاده کرد؛استفاده کنیم.پس از ماساژ که حدودا ۱۰تا ۱۵دقیقه است.از ماسک استفاده میکنیم.مثل ماسک های پیل اف زغال و طلا و….پس از گذاشتن ماسک به مدت ۲۰دقیقه صورت را با اب سرد میشوییم.و در آخر ابرسان و ضد آفتاب میزنیم.

 28. ژیلا نظری میگوید:

  برای پاکسازی صورت قبل از شروع دستمان راکاملا استریل میکنیم تا کاملا تمیز شود بعد صورت مشتری را باشیرپاکن تمیز میکنیم بعد صورت مشتری را با پنبه که به لوسیون اغشته کردیم تمیز میکنیم درصورتی که از لوسیون استفاده نکنیم مشتری باید صورت خودرا بعداز زدن شیرپاکن بشوید.بعداسکراب متناسب با پوست مشتری به صورت زده میشود..اسکراب را به هیچ عنوان روی پوست خشک نمیزنیم صورت را بامقداری اسپری آب نمدار میکنیم یا بخور، بعد اسکراب رو روی صورت میزنیم و به مدت ۵الی۲۰دقیقه زمان میدیم درطول مدت مکث صورت را با نوک انگشتان ماساژ میدهیم.فاصله بین پاکسازی واصلاح صورت یاوکس یا حمام باید ۸ساعت باشد در غیر اینصورت منافذ پوست باز است وصورت باکمی سوزش همراه است .باماساژ صورت جرمهاازمنافذ پوست به راحتی خارج میشود بعداز گذشت مکث صورت شسته شود به صورت بخور گرم میدهیم اگر پوست خشک باشد مدت زمان کمتری بخور میدهیم اما اگر پوست چرب و جوشدار باشد مدت بیشتر باید بخورگرم به پوست برسدوقتی که صورت کاملا عرق کردجرم های صورت رو تخلیه میکنیم .برای منقبض کردن و جلوگیری از شل شدن پوست بخور سرد به پوست میدهیم و صورت رابا بخور سرد کاملا منقبض میکنیم درصورت نیاز صورت راماساژ میدیم با استفاده از روغن خراطین که یکی بهترین روغنهایی برای حجم دادن به صورت است
  صورت را ماساژ میدهیم.چون درطول مراحل کار پوست گاهی شل شد گاهی سفت، حتماباید ازماسک استفاده کنیم که از ماسک کائولند یاگچی یاپودری استفاده میکنیم ۲۰دقیقه مکث میدهیم بعدصورت شسته شود وازکرم مغذی یا ضدافتاب یا کرم ضدچروک را به صورت مشتری میزنیم. ضدافتاب راحتما باید بعد اتمام پاکسازی به صورت مشتری بزنیم

 29. سیده زهرا حسینی میگوید:

  با سلام و روز بخیر
  مراحل پاکسازی ابتدا صورت ووبا شیر پاک کن به صورت دورانی پاک میکنیم بعد اون اسکراپ میزنیم بسته به خشکی و چربی پوست صورت اسکراپ دانه دار یا بی دانه انتخاب میکنیم بعد ان صورت بخور می دیم بخورش ۵ دقیقه باشه خوبه چون زیادی صورت و شل میکنه تو دستگاه بخور میتونیم از اکالیپتوس یا انواع عرقیجات بسته به نوع پوست استفاده کنیم بعد بخور صورت با اب سرد یا گلاب میشوریم و سپس ماسک میزاریم تا خشک شه بعد اینکه ماسک و در اوردیم صورت و میشوریم و کرم ضد افتاب استفاده میکنیم

 30. سمیره دست افکن میگوید:

  سلام ۱. زمان پاکسازی محیط ارام وساکت باشه همراه با یه اهنگ لایت ۲. ضدعفونی کردن دستمون ۲. پوست مشتری رو تمیز میکنیم با شیر پاکن۳. لوسیون ۴. اسکراپ ۵. بخور گرم ۶. کمپرس یا بخور سرد ۷. ماساژ ۸. ماسک ۹. در پایان کار کرم ضد افتاب

 31. شیما هادوی میگوید:

  ابتدا باید دست با مواد ضذ عفونی کننده تمیز و استریل شود، در مرحله اول پوست مشتری را با شیر پاک کن تمیز می کنیم می تونیم بعد از شیر پاک کن صورت رو بشوریم و یا از لسیون استفاده کنیم که می تونیم از لوسیون های گیاهی مثل آلوورا، عرق نسترن، گل ختمی، عرق بابونه و… استفاده کنیم که با پنبه به صورت می زنیم و صورت رو پاک می کنیم
  مرحله بعد اسکراپ هست که باید حتما روی پوست نم دار زده شود می تونیم بعد از لوسیون بزنیم یا با اسپری آب صورت رو نم دار کنیم بعد اسکراپ رو روی پوست می زنیم و با نک انگشت ماساژ می دهیم مدت زمان اسکراپ بسته به پوست مشتری که جرم زیادی داره یا نه از ۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد بعد از زمان مورد نظر صورت رو میشوریم
  مرحله بعد بخور گرم هست باعث میشه پوست شل شود و منافذ پوست باز شود و کار تخلیه جرم به راحتی انجام می شود که به وسیله تیرکمودون جرم های صورت رو تخلیه می کنیم بعد بخور سرد به صورت می دهیم که پوست منقبض شود
  مرحله بعد ماساژ صورت است که می تونیم از روغن خراطین که حجم دهنده است استفاده کنیم و یا از روغن های مغذی مثل روغن کنجد هم می تونیم استفاده کنیم دست رو آغشته به روغن می کنیم و پوست رو با حرکات نرم ماساژ می دهیم بعد کمی حرکات تند می شود و دوباره بت حرکات آرام ماساژ رو تمام می کنیم
  مرحله آخر هم ماسک صورت هست که انواع مختلفی دارد و بسته به نوع ماسک مکث می کنیم و بعد با آب ولرم می شوریم

 32. سهیلا نصیری میگوید:

  با سلام
  اول صورت رو با دستمال مرطوب یا شیر پاک کن کاملا تمیز میکنیم که عاری از هر گرد وغبار باشد با صابون های بی بو یا شامپو بچه می شوریم بعد با دستگاه بخورصورت رو بخور گرم می دهیم وی حوله روی سر میگذاریم زمان بخور ۱۰ دقیقه هسوفاصله بین دستگاه تا صورت ۱۰تا۱۵ سانتی متر است که برای پوست حساس فاصله رابیشتر میکنیم وبعد جوش های سر سیاه بیرون میاریمدو دست دستکش دست میکنیم یا با دستمال کاغذی وجوش های سرسیاه را فشار نی دهیم تا جوش ها خارج شوند بعد از بخور گرم صورت را اسکراپ می زنیم مدت زمان اسکراپ یا لایه بردار ۵ دقیقه هس اسکرام برای هر موستی جدا هس برای پوست چرب دانه دار می گویند وبرای پوست خشک کرمی است وبرای پوست معمدلی نچرال است بعد اسکراپ را به صورت دورانی ۵ دقیقه می زنیم در حین این ۵ دقیقه ماساژ میدهیم بعد با ی باند نخی یا ی حوله کوچک که حالت زبری داشته باشد در اب سرد وچند قطره گلاب به صورت خلاف جاذبه زمین از پایین به بالا میکشیم .
  اسکراپ تمام سلولهای مرده را برمی دارد وپاک میکند.
  بعد ماسک مورد نظر را که مدت ان ۲۰ دقیقه هس را می زنیم تا ۲۴ ساعت حلوی افتاب نمیریم تا سه روز ضد افتاب می زنیم تا صورت لک نیفته
  پوست چرب ماهی ۲بار پوست خشک ماهی یکبار
  کسانی که موست نازک دارند ورگهای انها میداست اسکراپ نمیزنیم روی لب واطراف جشم اسکراپ نمیزنیم
  ودر اخر گار صورت را با اب وگلاب میشوییم

 33. زینب صالحی اصل میگوید:

  به نام خدا سلام برای کار پاکسازی اول از همه باید محیط خود رو طوری طراحی کنیم که باعث آرامش برای مشتری باشدیعنی از نور ملایم ومحیطی آرام باید داشته باشیم آهنگ خیلی ملایم مزاریم وسعی کنیم از لباس رنگ روشن استفاده کنیم مثل سفید وحتی میشه برای رومانتیک تر شدن محیط از شمع هم استفاده کرد وبعد شروع به کار میکنیم اول دستهای خود رو میشوریم واستریل میکنیم در اول کار هم میشه از بخور گرم استفاده کردبرای باز کردن منافذ پوست برای بهتر جواب گرفتن از کار پوستمون وبعد صورت مشتری رو تمیز میکنیم به وسیله ی شیر پاکن وبعدلوسیون مخصوص پوست رو میزنیم وبعددر محله ی سوم از اسکراپ استفاده میکنیم برای از بین بردن سلولهای مرده که روی پوست تجمع کرده بعدازبخور استفاده میکنیم یا همان کمپرس کردن پوست وباماساژدادن کار رو ادمه میدهیم وبعد از آن ماسک ودر آخر از ضد آفتاب خوب ومخصوص پوست استفاده میکنیم با تشکر از گروه خوب ریما بیوتی ????????????

 34. صدیقه فیروزی میگوید:

  برای پاکسازی درابتدا کاور پیشانی ورو انداز رامیاندازیم دستهای خود را کاملا ضد عفونی وتمیز میکنیم سپس تشخیص میدهیم طرف مقابل چه نوع پوستی دارد .خشک چرب مختلط یاحساس .بعد با درنظر گرفتن نوع پوست از مواد مصرفی ان پوست استفاده میکنیم .
  نکته .برای پوستهای حساس به هیچ عنوان اسکراب نمیزنیم واز یه لایه بردار سبک استفاده میکنیم وزیاد ماساژ نمیدهیم.
  نکته.برای پوستهایی که پر از جوش واکنه هستند اصلا دست نزده وانرا با عوامل بیرونی دست ومواد تحریک نمیکنیم.
  برای پوستهای معمولی چرب وخشک از مواد مخصوص به نوع پوست خودش استفاده میکنیم به این شکل که”
  ۱.اول دستهارا ضد عفونی میکنیم
  ۲.با تونر یاشیر پاک کن مخصوص پوست.پوست راتمیز واری از الاینده های بر پوست نشسته میکنیم
  ۳.با دستگاه بخور گرم به پوست بخور گرم میدهیم تا منافذپوست کاملا باز شود به مدت ۱۰تا۲۰دقیقه بسته به نیاز صورت ۴.اگر سر سیاه داشت بعد از دادن بخور با قلاب مخصوص وضدعفونی شده ارام کمک میکنیم تا جایی که شود سر سیاهها را خارج وپاکسازی کنیم
  ۵.بعد از اسکراپ مخصوص پوست وکه دارای ذرات لایه بردار است استفاده کرده وبه تمام صورت میزنیم ودورانی وبه سمت بالا ماساژ میدهیم
  ۶.اگر دیدیم باز نیاز مند بیشتری به لایه برداری دارد از ماسکهای لایه بردار مایع وتیوپی استفاده کرده وبا یک کاردک به تمامی نواحی پوست میزنیم وصبر میکنیم کامل با حرارت پوست صورت خشک شود
  ۷.این لایه بردار را از صورت بصورت ورقه ای جدا کرده
  ۸.واز ماسکهای مغذی دست ساز با جوانه ومیوه جات ومیوه ها ویا روگن ارگان وویتامینهای جوان ساز استفاده میکنیم وارام بصورت دورانی ودرجهت بالا با نوک انگشتان دست ماساژ میدهیم تا کاملا جذب پوست شود.وارامش وانرژی توام را به مشتری میدهیم.
  ودراخر از بخور سرد ویا قطعات یخ برای بسته شدن منافذ پوست استفاده میکنیم.
  نکته .این کار تقریبا یک نوع مدیتیشن نیز به شمار میرود پس سعی میکنیم محیطی ارام وتمیز ودلپذیر با یک موزیک بیکلام ولایت ویا یک عود نیز موقع کار استفاده کنیم تا طرف مقابل ازامشی زیبا ودلپذیر نیز لذت ببرد.
  کار به اتمام رسید

 35. الهام شهیدی میگوید:

  اول پوست رو با شیر پاک کن تمیز کرده و بعد با محلول گیاهی مثل عرق بابونه پوست رو تمیز میکنیم و بعد صورت رو با آب یا همان عصاره بابونه نم دار کرده و بعد اسکراپ رو میزنیم ب صورت و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ میدهیم اگر دفعه اول ک‌آمده ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ماساژ میدهیم و بعد با آب شسته و بعد با دستگاه بخور گرم صورت را بخور میدهیم و بعد با وسیله تیرکمدون پوست را تمیز میکنیم و بعد بخور سرد میدهیم تا پوست منقبض شود و بعد روغن زیتون یا کنجد را باهم ترکیب کرده و ب پوست میزنیم و ماساژ میدهیم با نور کم سالن البته و بعد ک ماساژ دادیم ،ماسک صورت را میزنیم ب صورت بعد ۱۵ دقیقه مکث کرده و بعد میشویم و کرم مغذی یا ضدافتاب میزنیم و تمام

 36. مریم گمیزی میگوید:

  ابتدا موهای سر را جمع کرده با حوله و یا روسری آن را می بندم.بعد با شیر پاکن مناسب پوست کل صورت خود را به مدت ۲-۴ دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دورانی ملایم میدم. این ماده به عنوان پاکننده مواد آرایشی و ترکیبات دیگر روی پوست می باشد و کارمو با شیرپاکن شروع می کنم. در حین ماساژ دورانی گاهی با انگشتان ضرباتی ملایم بر روی پوست میزنم. بعد شیر پاکن را با آب ولرم می شورم. شیر پاکن ها بر طرف کننده ی آلاینده های صورت هستند.با استفاده از این ترکیبات پوست مرطوب و تقویت می شودو به سرعت به حالت تازگی و شفافیت قبلی بازمی گردد.علاوه بر این پوست طبیعی باید هفته ای یک بار بطور اساسی و عمیق تمیز شود. بخصوص اگر در شهر های بزرگ که پوست در معرض آلودگی شدیدقرار دارد زندگی میکنیم برای این کار بهتر است از بخور صورت با مواد گیاهی استفاده کرد بخور منافذ را باز کرده و خون رسانی به پوست را شدت می بخشد.
  مرحله بعد

  ۲-استفاده از قابض (تونیک)

  پس از استفاده از شیر پاک کن و شستن صورت لوسیون تونیک مناسب پوست را به وسیله یک اسفنج نرم یا گاز استریل بر روی پوست میزنم. بهتر است مالیدن محلول قابض به صورت ضربه ای دورانی و حرکت رفت و برگشتی باشد این عمل باعث به وجود آمدن نشاط و شادابی خاصی در پوست می گردد.
  مرحله بعد

  ۳-لایه بردار پوست

  در این مرحله از یک لوسیون لایه بردار مناسب پوست خود استفاده. می کنم .لوسیون را بر روی پوست می زنم و کمی صبر می کنم تا کرم. جذب پوست بشه .بعد با دو انگشت ماساژ را بر روی پوست انجام می دم.تا لایه ها و سلول های مرده پوست از سطح جدا شوند سپس لوسیون را می شورم
  مرحله بعد
  ۴-ماساژ پوست هست

  ماساژ پوست باعث سرعت جریان گردش خون در پوست میشود و حالت ارتجاعی و قدرت ترمیم پوست را بیشتر می کند علاوه بر این ماساژ باعث تسریع جریان گردش خون در عضلات. می شودوسبب تغذیه و تقویت عضلات زیر پوستی می شود به خاطر اینکه ضعف و شل شدن عضلات زیر پوستی باعث باعث پیدایش چین و چروک بر روی پوست می شود ماساژ غده های عرق و چربی را به فعالیت طبیعی وا میدارد و لطافت و نرمی خاصی را به پوست. مامیدهد.
  مرحله بعد
  ۵-استفاده از کمپرکس سرد

  پارچه تمیز یا گاز استریل را با آب سرد تمیز مرطوب کرده بر روی پوست صورت می زارم در این مرحله می توانیم از عصاره گیاهان مفید و مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.
  مرحله بعد

  ۶-ماسک گذاری

  معمولا ماسک گذاری جزء آخرین کارهای زیبا سازی پوست است و این به خاطر تقویت و تسکین دهندگی پوست است
  بر اساس نوع پوست خود ماسک مناسب را انتخاب می کنم .  ماسک را روی بینی، چشم ها، ابروها و موهای سر می مالم . ماسک را به صورت یک لایه نازک روی پوست میزنم واز مشتری میخوام به آرامی دراز کشیده و نفس عمیقی بکشد. پس از ۲۰ دقیقه ماسک را از روی صورت پاک کنید.
  ومرحله بعد
  ۷-استفاده از کرم های مرطوب کننده

  بازم براساس نوع پوست مشتری کرم مرطوب کننده مناسب را استفاده می کنم زیرا در پایان کار لازم است از یک کرم مرطوب کننده وتقویتی پوست و متعادل ساز، مناسب با نوع پوست استفاده گردد و به مشتری می گم اگر مجبور هست از منزل خارج بشه حتما از یک کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کند

 37. زهره حلوایی میگوید:

  مراحل پاکسازی پوست…..
  درمرحله ی اول شناسایی پوست مثلاچربه خشک یامعمولی
  ۲٫شیرپاک کن مخصوص پوست مشتری
  ۳٫استفاده ازتونرمخصوص
  ۴٫ماساژپوست باکرم آبرسان
  ۵٫استفاده ازماسک هایی ک متناسب باپوست مشتری باشه
  ۶٫کمپرس باحوله ی مخصوص آب گرم برای پوست های خشک وهرگزبرای پوست چرب کاربردنداره
  ۷٫زدن آندرمیکاپ بیس برای پوست های خشک وآنتی شاین برای پوست های چرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

www.xxx.vidos popsexy.net sex video dehli sex yoga videos anal-porn-tube.net download bangla sex video موقع عرب سيكس slutswile.net افلامك1.نت cute sex vedios xshaker.net huge teen tits افلام سكس نيك ساخن sexauskunft.net نيلى كريم سكس sexy mast video pornomaniaz.com seduce sex video south indian village porn tubebox.mobi telugu bf vedios karakuri circus hentai xhentaihd.org breast expansion douji bp xxxvideohd.net xxx deshi movie xnxxteacher ruperttube.net www pakistanixxx com masalabaord desixxxhd.com xxmx red movies.com desixxxtube.info firsttimesexvideos anysex hd xporndirectory.info naked girls in sexix.me hotmoza.tv thirutt masala telugu sex online chat onlyindianpornx.com desi latest xvideo